Ellen G. White - PROFET FALS!?

Discutii despre religie, teologie, doctrine, etc.

Moderators: nouneim, eliade22, eddieconst

Re: Ellen G. White - PROFET FALS!?

[ #84110 ] Postby Davieboy on Thu Oct 20, 2011 12:02 pm

Dar uite care e problema care ma macina pe mine:

Daca adventistii iau sfatul ei, atunci cum vor mai ei fi persecutati ca lucreaza duminica? Ce se intampla cu prezicerea ca va iesi un edict care ii va ucide pentru ca au calcat legea duminicii? Asta au invatat si invata mereu adventistii. Dar în 1909 li s-a spus sa înceteze sa mai munceasca duminica, sa dedice ziua lucrarii religioase si sa asculte de lege. Ma indoiesc ca 99% din voi a-ti stiut lucrul asta. Surprinzator, asai?

Daca simpla perspectiva a unei amenzi ii face pe adventisti sa inceteze lucrul si sa se supuna legii, oare amenintarea cu moartea nu i-ar face sa se supuna imediat? Cu siguranta ca da. Aceasta e o dovada ca intreaga voastra teorie se prabuseste cand e pusa la încercare.

In cele din urma, daca metodistii, baptistii si altii au semnul fiarei pentru ca "dau duminica Domnului" in serviciile lor religioase, de ce nu l-ar avea si adventistii daca si ei dau la fel duminica Domnului? Sigur ca l-ar avea.

Daca tinerea duminicii e atat de ingrozitoare cum spun adventistii, atunci ceea ce le spune aici EGW sa faca e un pacat – un compromis cu pacatul.
E ca si cum Daniel le-ar fi spus celor trei prieteni ai sai:

"Cand oamenii sunt impinsi de o forta de jos sa va oblige sa va plecati si sa pretindeti ca va inchinati idolilor. Legativa la sireturi sau gasiti voi ceva de lucru acolo jos ca sa nu se supere nici Dumnezeu! Nu le dati motive sa va numeasca calcatori de lege… sau puteti evita altfel aceasta problema, fiti intelepti si in timp ce sunteti acolo jos pretinzand ca va rugati idolilor, rugati-va lui Dumnezeu. Cu siguranta ca acest gen de închinare ii place intotdeauna lui Dumnezeu. "

Dand aceste instructiuni, EGW a înlaturat ea însasi posibilitatea persecutiei pentru legea duminicii pe care o prezisese inainte.

There is you stinkin' profet !
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot_________________________________________________________Viziteaza http://www.OrtodoxPagan.com
Davieboy

Images: 0

[ #84113 ] Postby Batranul Enoch on Thu Oct 20, 2011 7:24 pm

Ellen White nu sfatuieste pe adventisti sa tina duminica la fel cum o tin ceilalti crestini ,ca pe o zi de odihna ,in care trebuie sa se desfasoare servicii religioase la biserica .
Ci ea arata ca duminica trebuie dedicata serviciului misionar ,pt a evita persecutia inainte ca lumea sa fie avertizata . Nu este tot una cu a serba aceasta zi ca zi de odihna . Sabatul ramane Sabat chiar daca ne oprim de la lucru duminica .

In ce priveste legea duminicala , ea nu va consta doar in a opri populatia de la a lucra in timpul duminicii , ci in a FORTA pe toti oamenii sa celebreze ca UNICA ZI DE ODIHNA DUMINICA .
Adica toti cei care sunt prinsi ca se odihnesc si tin servicii religioase in alta zi decat
duminica , vor ramane fara drept de vanzare si de cumparare .
Sambata se va cere ca toti oamenii sa munceasca , ca si in celelalte zile din saptamana , cu exceptia duminicii . Acest lucru va parea foarte benefic ,avand in vedere criza economica mondiala catre care ne indreptam .

DAVIBOI , SPUNE-I PROVINCIALULUI TAU CA ACEST FORUM ESTE SUPRAVEGHEAT DE MINE SI CA TREBUIE SA TRIMITA UN AGENT MAI BINE PREGATIT .
Batranul Enoch

[ #84116 ] Postby Davieboy on Thu Oct 20, 2011 8:40 pm

Dupa cum vad eu autoritatea profetica a lui EGW este invers proportionala cu capacitatea ta intelectuala. Cu cat mai incult esti tu, cu atat mai autoritara e ea
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot_________________________________________________________Viziteaza http://www.OrtodoxPagan.com
Davieboy

[ #84118 ] Postby neagu on Fri Oct 21, 2011 1:28 am

davieboy cel mai puternic contraargument la tampeniile pe care le debitezi e propria ta tampenie. Esti atat de ingust ca puti.
Suntem intelectuali in biserica si ne simtim confortabil cu Spiritul Profetic retardatule.
Dumnezeu ne iubeste si vrea sa ne fie prieten si Mantuitor.

Neagu, Belval.
neagu

[ #84121 ] Postby samy on Fri Oct 21, 2011 6:21 am

De cand atacurile astea la persoana pe forum?Atacam ideile nu persoana!Davieboy poate sa spuna ce vrea el sa argumenteze cum vrea el.Asta nu-l face nici retardat,puturos sau tampit.
samy

[ #84122 ] Postby furtuna dragos on Fri Oct 21, 2011 7:01 am

De pe vremea apostolului neagu...
Minţile ilustre discută idei, minţile reduse discută persoane..

Vorba aia..
In sambata asta am pofta sa beau,
sa umplu masa de sampanie,
si trei zile pe acasa sa nu dau,
sa o tin intr-o petrecere,
in timp ce biblia ii spala pe indieni la creiere. :P
furtuna dragos

Images: 11

[ #84129 ] Postby nehustan on Fri Oct 21, 2011 4:36 pm

Altii-au zis,eu n-am stiut!

E tarziu ,privesc la ceas...
Ma repet inca odata
Ca profetul extrabiblic
E adevarat de...fals!!

Cum de stiu(?!),pai s-a stiut,
Toti afirma ce se stie...
Cum c-a fost(...),dansa INFIRMA:
''Au zis altii-Eu nu am vrut!!''

Extrass din ,,tava cu gogosi!,,
nehustan

[ #85917 ] Postby ISRAEL on Sun Sep 16, 2012 7:19 pm

Image
Daca a existat intr-adevar, Isus a murit pentru pacatele lui, nu ale mele !
ISRAEL

[ #85929 ] Postby nehustan on Fri Sep 21, 2012 11:08 am

Neagu sprinteaza:,,Santem intelectuali in biserica si ne simtim confortabil(cu Spiritul Profetic) ...!!,,

,,Vanzare ,vanzare Anania!!,,

Vagoane de carti vandute,
Viziuni noi aparute,
''Experientele''se poarta ,
Chiar de ''serva ''este...moarta !!

Fenomen indiscutabil( ),
''Turma'' da un reprobabil,
Obosit,sfarsit efort,
Pentru-a lui NEAGU...confort !!

Vom vedea ca in curand,
Pastori si servanti -la rand,
-Barbii sa-mi cada tot parul-
Vor ramane doar cu...zerul !!

''Spiritul''mai dainue
Doar atunci cand behaie
(Lesson),galben -albastra,
Ciufulita ...oaie proasta !

Pastorul,amar pelin,
Confirma singur...:''Amin!''
Stie ca Ieru-baal
Era ...intelectual !!

Am zis!
nehustan

[ #87258 ] Postby Ghiocel on Fri Sep 11, 2015 2:42 pm

Gabriy'el wrote:Daca recunosti ca nu stii cum lucreaza inspiratia inseamna ca nu intelegi cum comunica Dumnezeu prin intermediul acesteia prin profeti.
Poti numi o singura profete implinita a sarlatanului adventist? Sau o sa admiti ca v-ati nascut din minciuna?
Ghiocel

[ #87267 ] Postby Ghiocel on Fri Sep 11, 2015 2:56 pm

Cunoaste careva vre-o profetie care s-a implinit a pungasei Ellen White. Sunt curios! Zapacitul de Gabriy'el mi-a spus sa ma duc sa-i citesc o carte prima data si apoi imi va dezvalui marele secret ascuns de ei de aproape 200 de ani! E cineva aici care imi poate dezvalui de ce gainareasa asta se auto intituleaza profet si mesager al lui Dumnezeu?
Ghiocel

[ #87268 ] Postby Gabriy'el on Fri Sep 11, 2015 3:02 pm

Nu e vreun secret tinut ascuns. E vorba de onestitate intelectuala.Sfatul meu te-ar ajuta sa iti raspunzi singur in mare parte la intrebare. Ti-am dat si un exemplu in sens invers dar l-ai ignorat. Cine te agita nu te lasa in pace...
Un stramos de-al nostru, din preistorie, sta in fata unei pietre. Se uita la ea, o intoarce pe toate fetele si, dupa citeva clipe de gindire, ii zice: "Bai, nene, dar necioplita mai esti!". Iulian Tanase

http://www.snafu.ro/
Gabriy'el

Images: 6

[ #87272 ] Postby Ghiocel on Fri Sep 11, 2015 3:07 pm

Gabriy'el wrote:Nu e vreun secret tinut ascuns. E vorba de onestitate intelectuala.Sfatul meu te-ar ajuta sa iti raspunzi singur in mare parte la intrebare. Ti-am dat si un exemplu in sens invers dar l-ai ignorat. Cine te agita nu te lasa in pace...
Despre ce exemplu vorbesti? Cand? Unde? Esti sigur ca ai vrut sa-l dai invers? :-)
Ghiocel

[ #87274 ] Postby Gabriy'el on Fri Sep 11, 2015 3:09 pm

=))))) Vad ca ai ametit deja? Hai, linisteste-te bea putin de apa rece si reciteste ce am scris amandoi pe la ambele threduri unde ai cerut explicatii despre EGW.
Un stramos de-al nostru, din preistorie, sta in fata unei pietre. Se uita la ea, o intoarce pe toate fetele si, dupa citeva clipe de gindire, ii zice: "Bai, nene, dar necioplita mai esti!". Iulian Tanase

Gabriy'el

[ #87277 ] Postby Ghiocel on Fri Sep 11, 2015 3:12 pm

Gabriy'el wrote:=))))) Vad ca ai ametit deja? Hai, linisteste-te bea putin de apa rece si reciteste ce am scris amandoi pe la ambele threduri unde ai cerut explicatii despre EGW.
Ameteala care o am eu incercand sa-ti raspund pe fiecare topic o sa-mi treaca, in schim a ta ... Pe unde ai ascuns mesajul? Pe ce topic?
Ghiocel

[ #87290 ] Postby Ghiocel on Fri Sep 11, 2015 3:49 pm

Am cativa prieteni care au fost adventisti dar au plecat de la credinta. Mi-au spus ca inainte sa te botezi la ei in biserica, trebuie sa-i juri credinta lui Ellen White in fata intregii biserici, de la podium, la microfon. E adevarat? Eu credeam ca glumesc. Baietii sunt cam sugubati din fire. Poate sa-mi raspunde cineva?
Mi-au mai spus ca Ellen White sa dus in rai si acolo a aflat ca Sabatul nu a fost tintuit la cruce si de aceea trebuie tinut. Si asta e adevarat? Acolo cica ar fi mancat struguri de aur :))
Ghiocel

[ #87291 ] Postby Ghiocel on Fri Sep 11, 2015 6:11 pm

Am intrat pe forumul asta cu speranta ca voi avea un dialog civilizat, cu oameni civilizati, in schimb s-a gasit un idiot numit Gabriy'el (fiecare forum are cel putin unul!), care a vrut sa demonstreze adevarata fata a Adventismului. Nu am sa mai discut ceea ce vroiam sa discut aici, in schimb am sa discut Adventismul lui Ellen White. Am gasit blogul asta adineaori “Criza Adventista este fara iesire – de pastorul Iacob Coman ( https://ioan8.wordpress.com/2014/03/21/ ... cov-coman/ ). Ceea ce discuta stimabilul Dr. Ioan Coman la adresa Adventistilor? El face sens, desi nu suntem din aceiasi denominatiune. El spune ca in majoritatea congregatiilor adventiste se predica iertarea pacatelor prin credinta in jertfa lui Isus, dar, dupa aceea, toti cei care raman in cadrul acelor comunitati sunt bagati obligat la scoala de sabat, unde sunt indoctrinati cu ereziile lui Ellen White, tinerea legii si a sabatului. In acest fel cei care sunt cu adevarat nascuti din nou devin robii legii, ai sabatului si ai sistemului adventist.
Pe acest blog al lui Ioan Coman ne este dezvaluit faptul ca adventistii si-au scris propria biblie acum. Se numeste “The Clear Word Bible”, unde au schimbat cuvantul lui Dumnezeu ca sa-si acomodeze crezul lor sectant. De exemplu ( da click aici http://www.clearwordexposed.com/ ), ca sa-si poata justifica unelea legi ale lui Moise care le tin ei, au schimbat textul biblic. Dumnezeu ii spune lui Noe ca sa manance tot ceea ce misca, iar ei retuseaza cuvantul Domnului:

Gen. 9:3, ESV: "Every moving thing that lives shall be food for you. And as I gave you the green plants, I give you everything."

Gen. 9:3, TCW: "Many of these animals will provide food for you, and from now on, you may eat meat as well as vegetables."

Noi toti traim dupa codul de conduita dat in Noul Testament, in schimb ei sunt si cu un picior pe mal si cu unul in apa. Tin doar o parte din Noul Testament si o parte din Vechiul Testament. Nu mai intelegi nimic cu corciturile astea de crestini. Uite aici alt text al bibliei sucit de ereticii astia:

1 Timothy 4:1-5, ESV: "Now the Spirit expressly says that in later times some will depart from the faith by devoting themselves to deceitful spirits and teachings of demons, through the insincerity of liars whose consciences are seared, who forbid marriage and require abstinence from foods that God created to be received with thanksgiving by those who believe and know the truth. For everything created by God is good, and nothing is to be rejected if it is received with thanksgiving, for it is made holy by the word of God and prayer."

1 Timothy 4:3-5, TCW: "Others will say that it's wrong to marry and to eat the good things God created which we should receive with gratitude. God created everything. Nothing should be rejected which He has said we can eat, and we should do so by offering thanksgiving and praise. These foods not only have the approval of the word of God, but will also be blessed by Him through our prayers."

Iesiti din Babilon fratilor. N-aveti nevoie de nici un profet fals pentru a fi salvati. Iesiti cat mai aveti timp si pina nu vi se ia maiul si vi se taie harul. Amin!
Ghiocel

[ #87292 ] Postby Gabriy'el on Fri Sep 11, 2015 6:26 pm

Ca sa ai parte de un dialog civilizat trebuie sa fii dispus sa oferi un dialog civilizat nu sa te comporti ca un dobitoc. Cand ti se arata ca gresesti intr-un lucru minor sa nu reactionezi ca un descreierat ci sa te civilizezi incercand sa nu repeti greseala. Evident cer prea mult pentru ca oricine te va corecta va fi declarat zapacit, retardat, beat, drogat sau idiot. Porcii spirituali chiar exista, si Hristos a avertizat impotriva acestora.

Exemplu : Ai spus ca ai prieteni fosti adventisti. Ti-au aratat vreodata versiunea asta de Biblie despre care se spune ca o folosesc adventistii ca sa isi poata sustine doctrinele. Sunt demult prin biserica asta dar pe unde am umblat(Europa si US) nu am intalnit membru, pastor, misionar din RO sau din alte tari care sa o foloseasca. Ba nici macar nu am avut vreodata ocazia sa o tin in mana macar de curios. Nici macar odata. De cand ma stiu, singurele Biblii pe care le-am avut pe acasa sau prin biserici au fost cele versiunea Cornilescu si mai rar ortodoxa cea cu aprobarea Teoctist.

Cand vorbesti cu un martor al lui iehova iti va deschide pe strada sau la biserica la el versiunea lor de Biblie, New World Bible. Exista asa ceva la adventisti? Nici vorba. Te-a interesat vreodata sa intelegi cat de raspandita e versiunea de care vorbesti, cat de folosita e prin adventism - adica 0? Evident ca nu! Pe tine te intereseaza sa arunci cu gunoaie impotriva adventistilor.

O simpla cautare pe google ti-ar fi aratat ca versiunea aia de biblie a fost publicata prin 1994 in US. Ba mai mult pana si wikipedia explica ca versiunea aia nu a fost produsa si nici recomdandata vreodata de Biserica Adventista ci a fost vorba de o publicare privata a unor indivizi din biserica. Cu ce versiune de biblie si-au sustinut oare doctrinele adventistii timp de 150 de ani pana in 1994?

In rest copy/paste de pe bloguri si folosirea creierului deloc. Poate ma insel, dar pari a fi chiar proprietarul blogului ioan 8 adica Paul Dan, pentru ca scrii cu aceeasi ura, dispret si lipsa de orice bun simt elementar impotriva a orice inseamna adventism , dar mai ales ura impotriva EGW(despre care de fapt nu stii absolut nimic). Mai mult faci des greseli gramaticale ca si el. Daca chiar esti Paul Dan, afla ca nu o sa te tratez ca FL cu de vreo mie de ori mai mult respect decat i-ai oferit tu in timp ce faci spume la gura. Te comporti ca un porc, o iti spun pe nume ca si Hristos. Aici nu mai esti la tine pe blog ca sa pui pumnul in gura oricarui individ ce nu e de acord cu tine.
Last edited by Gabriy'el on Fri Sep 11, 2015 7:06 pm, edited 1 time in total.

Gabriy'el

[ #87293 ] Postby Ghiocel on Fri Sep 11, 2015 7:05 pm

Gabriy'el wrote:Ca sa ai parte de un dialog civilizat trebuie sa fii dispus sa oferi un dialog civilizat
Desigur, sa priveasca toata lumea la prima pagina a topicului Pastor adventist trecut la ortodoxie viewtopic.php?f=18&t=3089 si se vor convinge ca ti-am vorbit foarte civilizat in timp tu ai devenit din ce in ce mai agresiv. Eu cred in intoarcerea celuilalt obraz dar pina la urma am sa ma trezesc la realitate si sa realizez ca nu sunt decat un biet pacatos. Fii multumit cu paruiala verbala care ti-am tras-o ca daca eram fata in fata ti-as fi carpit cateva dosuri de palma ca ti-ar vi zburat mucii pe pereti. Daca vrei sa te incingi la un dialog atunci dai bataie, daca nu atunci dute in pi2da la mata ca nu am timp sa ma iau de gat cu toti idiotii de pe forumurile adventiste. Pricepi?

Gabriy'el wrote:Ai spus ca ai prieteni fosti adventisti. Ti-au aratat vreodata versiunea asta de Biblie despre care se spune ca o folosesc adventistii ca sa isi poata sustine doctrinele.
Bineinteles ca eu nu am o asemenea biblie,
dar gasesti o dovada aici https://en.wikipedia.org/wiki/The_Clear_Word
sau poti sa ii faci download aici https://www.youtube.com/watch?v=pq3jUlTgUsk
sau poti sa o procuri aici http://www.amazon.com/Bible-OE-Review-H ... 672&sr=1-2

Mai ai si alte intrebari sau alte acuzatii tampite?
Ghiocel

[ #87294 ] Postby Gabriy'el on Fri Sep 11, 2015 7:09 pm

Tampitule orice papa lapte e tare in fleanca din tastatura. Las-o mai moale cu cocina ca nu suntem la gradinita in curtea scolii. Ce inseamna din ce in ce mai agresiv? Ca eu iti spun ca intreb sincer si tu imi spui ca iti cer tie sa fi sincer, dupa care cand iti atrag atentia ca o iei pe aratura ma faci retardat? Asta e ceea ce tu numesti civilizat?
S-ar putea sa fi gresit. E posibil sa fii chiar nebunul de Davieboy. Zi-mi macar ca sa stiu si sa te las in durerea ta sa nu te mai bazai incercand sa te scot din mocirla. Te las sa ai ultimul cuvand instantaneu.
Last edited by Gabriy'el on Fri Sep 11, 2015 7:14 pm, edited 1 time in total.

Gabriy'el

[ #87295 ] Postby Ghiocel on Fri Sep 11, 2015 7:13 pm

Gabriy'el wrote:Tampitule orice papa lapte e tare in fleanca din tastatura. Las-o mai moale cu cocina. Ce inseamna din ce in ce mai agresiv. Ca eu iti spun ca intreb sincer si tu imi spui ca iti cer tie sa fi sincer, dupa care cand iti atrag atentia ca o iei pe aratura ma faci retardat?
S-ar putea sa fi gresit. E posibil sa fii chiar nebunul de Davieboy. Zi-mi macar ca sa stiu si sa te las in durerea ta sa nu te mai bazai incercand sa te scot din mocirla. Ala nu are leac.
Deci aici nu ai nimic de comentat?

dar gasesti o dovada aici https://en.wikipedia.org/wiki/The_Clear_Word
sau poti sa ii faci download aici https://www.youtube.com/watch?v=pq3jUlTgUsk
sau poti sa o procuri aici http://www.amazon.com/Bible-OE-Review-H ... 672&sr=1-2

Exista sau nu exista biblia adventista :))
Last edited by Ghiocel on Fri Sep 11, 2015 7:15 pm, edited 1 time in total.
Ghiocel

[ #87296 ] Postby Gabriy'el on Fri Sep 11, 2015 7:15 pm

Nu am spus niciunde ca nu exista!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Citeste macar odata in viata ta ce scriu nu ce nu scriu orbule! . Ti-am spus doar ca daca intri in bisericile adventiste sau in casele membrilor adventisti nu o vei vedea folosita. Nu a fost produsa de Biserica si nici macar recomandata de Biserica! Tu vii si afirmi niste magarii cat tine de mare, anume ca adventistii au nevoie de Biblia aia ca sa poata sa isi explice doctrinele. Asa ceva NU E REAL!

Gabriy'el

[ #87297 ] Postby Ghiocel on Fri Sep 11, 2015 7:18 pm

Gabriy'el wrote:Nu am spus niciunde ca nu exista!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Citeste macar odata in viata ta ce scriu nu ce nu scriu orbule! . Ti-am spus doar ca daca intri in bisericile adventiste sau in casele membrilor adventisti nu o vei vedea folosita.
Dar nu mai urla atat mai omule. Chiar nu vezi ca esti un descreierat. Nu ai atacat nici un subiect pina acuma. Esti foarte preocupat cu persoana mea vad. De unde sa stiu eu ce folositi voi in Biserica voastra spurcata? daca tu nu-ti permiti decat o biblie de Cornilescu de 19 lei, atunci ce sa-ti fac eu. Asta costa bani dupa cum vezi si tu.
Ghiocel

[ #87298 ] Postby Gabriy'el on Fri Sep 11, 2015 7:20 pm

Ghiocel wrote:adventistii si-au scris propria biblie acum. Se numeste “The Clear Word Bible”, unde au schimbat cuvantul lui Dumnezeu ca sa-si acomodeze crezul lor sectant. De exemplu ( da click aici http://www.clearwordexposed.com/ ), ca sa-si poata justifica unelea legi ale lui Moise care le tin ei, au schimbat textul biblic. Dumnezeu ii spune lui Noe ca sa manance tot ceea ce misca, iar ei retuseaza cuvantul Domnului:

Daca nu stii ce folosim de ce ai afirmat mai sus ca o folosim ba chiar si care sunt motivele pentru care o folosim???
Last edited by Gabriy'el on Fri Sep 11, 2015 7:21 pm, edited 1 time in total.

Gabriy'el

[ #87299 ] Postby Ghiocel on Fri Sep 11, 2015 7:21 pm

Gabriy'el wrote:Nu a fost produsa de Biserica si nici macar recomandata de Biserica! Tu vii si afirmi niste magarii cat tine de mare, anume ca adventistii au nevoie de Biblia aia ca sa poata sa isi explice doctrinele. Asa ceva NU E REAL!
Vad ca ti-ai retusat din nou postarea. Ce-i cu tine? Pari foarte nehotarat. Este Review and Herald Publishing Association editura adventista sau nu este?
Uite, in tine aici, avem un exemplu perfect a ceea ce reprezinta un adventist autentic. Natang, Fanatic, Surd si Orb.
Ghiocel

[ #87300 ] Postby Gabriy'el on Fri Sep 11, 2015 7:22 pm

Ba tampitule ce treaba ai tu ca imi editez eu postarea? Iti fac si hatarul asta: Imi editez ca sa exprim mai bine ideile nu le inlocuiesc ci ADAUG. Mai e si aproape de 3 dimineata pe unde sunt. Tu nu vezi dobitocule de ce aspecte te legi in loc sa vezi ca vorbesti prostii?

Gabriy'el

[ #87301 ] Postby Ghiocel on Fri Sep 11, 2015 7:23 pm

Deci vrei sa latri in continuare sau vrei sa intri in subiect? Hai ca mai ai cateva postari si te-am bagat in origini :))
Ghiocel

[ #87302 ] Postby Gabriy'el on Fri Sep 11, 2015 7:26 pm

De bagat la origini deja mai bagat porcule cu cateva postari mai sus ca atata poate mintea ta bolnava.

Am intrat in subiect de multa vreme dar nu vezi ca esti orb. Demonul care te poseda nu te lasa sa vezi. Ai afirmat tantos ca adventistii folosesc versiunea aia de biblie ca sa isi poata sustine doctrinele. Cand te-am luat la bani marunti ai dat-o iar intoarsa...ca de unde sa stii tu ce biblii folosim noi in bisericile noastre. Numai mizerie in mintea ta.

Gabriy'el

[ #87303 ] Postby Ghiocel on Fri Sep 11, 2015 7:34 pm

Gabriy'el wrote:De bagat la origini deja mai bagat porcule cu cateva postari mai sus ca atata poate mintea ta bolnava.

Am intrat in subiect de multa vreme dar nu vezi ca esti orb. Demonul care te poseda nu te lasa sa vezi. Ai afirmat tantos ca advenistii folosesc versiunea aia de biblie ca sa isi poata sustine doctrinele. Cand te-am luat la bani marunti ai dat-o iar intoarsa...ca de unde sa stii tu ce biblii folosim noi in bisericile noastre. Numai mizerie in mintea ta.
:)) sincer iti spun ca ma distrezi. Nu te-am bagat in pi2da matii inca, ci ti-am promis ca am sa o fac. Deci te rog frumos, eu una scriu si tu ca de obicei citesti ce vrei tu.

Deci, daca spui ca ai intrat in subiact deja, spunemi o profetie a lui Ellen White (fara sa ma fortezi sa-i citesc scrierile). Poti?
Last edited by Ghiocel on Fri Sep 11, 2015 7:36 pm, edited 1 time in total.
Ghiocel

[ #87304 ] Postby Gabriy'el on Fri Sep 11, 2015 7:36 pm

Davie draga daca despre tine e vorba, fa un lucru bun si tu odata in viata ta si spune-mi direct ca sa te las in pace. Oricum o sa te las curand. Arata ca esti si tu om, macar odata.

Gabriy'el

PreviousNext

Return to Spiritualitate