Drojdia, o uzina d medicamente

Lifestyle, dieta, medicina, igiena, ingrijire si intretinere!

Moderator: kilergirl

Drojdia, o uzina d medicamente

[ #37814 ] Postby amic_dany on Wed Dec 27, 2006 6:05 am

DROJDIA, o uzina d medicamente

Drojdia d bere e un leac miraculos, cunoscut inca din vechime.Chiar dak stramosii nostrii nu avea laboratoare ca cele d astazi, ei stiau k drojdia d bere contine toate elementele d care are nevoie organismul uman pt a funciona bine. Tratamentul cu acest aliment ieftin si la indemana, vindeca bolile si fortifica organismul. Drojdia nu e doar ingredientul necesar prepararii bautuirilor alcoolice, ci si sursa d energie, sanatate si frumusete.
Drojdia d bere este o ciuperca-minune.Saccharomyces cerevisiae are dimensiuni microscopice, dar se comporta ca o adevarata uzina de medicamente. Contine nu mai putin de 17 vitamine diferite(majoritatea din complexul B), 16 aminoacizi, 14 saruri mminerale si circa 46% proteine.I s-a dat numele d drojdie vie, fiind un aliment natural complet, util in terapie si profilaxia multor boli.Consumul frecvent al drojdiei de bere are efect regenerator, care poate ajuta organismul sa ramana tanar si mereu in forma.Persoanele in varsta care iau drojdie d bere, pot constata doar in cateva luni o ameliorare a starii generale si un surplus d energie binefacatoare. O armata d celule vii patrunde in organism in timpul curei cu drojdie. Aceasta ataca toxinele care circula in sange si intareste sistemul imunitar. In plus, reface flora intestinala distrusa d medicamente si antibiotice. Este un ingredient minune pt un ten sanatos si dieta d slabire
amic_dany

Images: 29

[ #37972 ] Postby omeg@ on Sun Dec 31, 2006 8:16 am

at putem sa bem bere?
fara alcool bineinteles :P
Nu sufar de nebunie,ma bucur zilnic de ea!

Image
omeg@

Images: 88

[ #37980 ] Postby Quintus Sertorius on Sun Dec 31, 2006 11:04 am

Omegutza, mai traiesti?... Vezi, ai grija cu berea... :wink:
Quintus Sertorius

Images: 18

Return to Dieta & Sanatate