Cromoterapie - efectul culorilor asupra ta

Lifestyle, dieta, medicina, igiena, ingrijire si intretinere!

Moderator: kilergirl

[ #49445 ] Postby meli_melo on Fri Jul 13, 2007 4:20 pm

Ah, nu l-am intrebat! Da, e mai mult ca sigur ca , cultura inluenteaza mult preferintele noastre. Ca sa facem o scurta comparatie intre culorile de doliu din civilizatie chineza si cea europeana(negru-alb). Insa oare de ce Dumnezeu a descris detaliat culorile obiectelor din templul pamantesc etc?
"Dumnezeu nu ne retrage o favoare, decat atunci cand are de oferit o favoare si mai mare."
meli_melo

Images: 129

[ #49451 ] Postby Quintus Sertorius on Fri Jul 13, 2007 5:14 pm

Ptr un cu totul alt motiv decat il presupui. Descrierea divina vizeaza simbolistici, in vreme ce eu am inteles ca tu indrepti discutia spre preferinte cromatice tinand de gusturi si preferinte nemijlocite.
Quintus Sertorius

Images: 18

[ #49471 ] Postby meli_melo on Sat Jul 14, 2007 12:07 pm

Insa acum as dori sa si intelegem ceva din topic; asadar propun sa digeram acest subiect: Dumnezeu si culorile? Mi-as dori mult sa inteleg care este simbolistica Scripturii pentru culoarea purpurie a perdelelor, pentru culoarea alba a hainelor preotesti, pentru culoarea galbena a cortului etc. Chiar ma intereseaza subiectul.Melinda
"Dumnezeu nu ne retrage o favoare, decat atunci cand are de oferit o favoare si mai mare."
meli_melo

Images: 129

Previous

Return to Dieta & Sanatate