Vestimentatie- asorteuri...

Lifestyle, dieta, medicina, igiena, ingrijire si intretinere!

Moderator: kilergirl

Re: Vestimentatie- asorteuri...

[ #60062 ] Postby arriana on Mon Jan 28, 2008 11:02 am

By bia, nu ti se pare ca esti in contradictie cu postarile anterioare? Parca spuneai ca aceste combinatii de culori sunt ridicole, si ca daca ne-am imbraca in aceste culori am fi ca niste clovni.
arriana

[ #60063 ] Postby by bia on Mon Jan 28, 2008 11:13 am

Si tu esti in contradictie cu postarile anterioare... iar eu nu am zis niciodata ca maro nu merge cu rosu,roz sau mov, ceea ce am zis, daca citesti bine e ca nu merg mai mult de 3 culori pe tine si ca, chiar se poarta asorteul, in orice vreme si oriunde.
Subiect incheiat.
by bia

Images: 3

Re:

[ #60065 ] Postby by bia on Mon Jan 28, 2008 11:17 am

arriana wrote:Ce e cu formalitatea aceasta in ceea ce priveste imbracamintea fetelor? Demult nu se mai poarta lucrurile asortate, sau cel putin au trecut sub numele de "clasic". Ador sa combin culorile si ma simt mai speciala (iubesc combinatia de verde-roz, galben-albastru, verde-mov,etc). Indrazniti sa iesiti din tipar, sa va creati propriul vostru stil nu sa va imbracati in "uniforma" de zi cu zi. Devine plictisitor sa vezi de exemplu pe cineva imbracat din cap pana in picioare in galben sau verde sau mai stiu eu ce culoare...
(asta e o parte dintr-o postare mai veche)

Eu, Arriana , despre aceste culori care te fac sa te simti asa speciala, spuneam ca nu se potrivesc, sunt ca nuca in perete chiar, asa ca citeste bine ce am scris si nu vorbi doar ca sa vb.
by bia

Images: 3

[ #60094 ] Postby kilergirl on Tue Jan 29, 2008 6:10 am

Eu v-am sters mesajele off topic

Apropos de vestimentatie...
Nu suport notiunea MUST HAVE... e ca si cum te obliga INCONSTIENT sa cumperi
Image
kilergirl
Moderator

Images: 52

[ #61468 ] Postby Lailah on Sat Feb 16, 2008 9:32 am

Ce e asta ,numai avem subiecte?Am sa ma imbrac in ce imi place si in ce imi sta bine ,fara sa renunt la decenta.N-o sa-mi dicteze mie stilul cine stie ce homosexual frustrat , oricat de mare designer ar zice lumea ca e.
Dumnezeu a combinat in natura toate culorile .Regula mea este daca iti place o combinatie de culori poart-o,nu-ti place nu te lasa dus de val.La un moment dat cand eram in la liceu se purtau camasile rosii.Colegii mei nu voiau uniforme ,dar o clasa intreaga purta camasi rosii,nici intr-o turma de oi n-au chiar toate aceeasi culoare...
Cine a decis ce culoare merge cu ce culoare,e o lege a fizicii sau ceva?Daca ma arunc in gol ,cad, daca port verde cu grena , ce se intampla ,se face gaura in cer, se rasuceste Versace in mormant, sau ceva?
''HARD TO SEE THE DARK SIDE IS.'' Master Yoda , TPM

But not impossible ,do some @#$%^&*research!
Lailah
Illuminati Master

[ #61503 ] Postby brunneta on Sun Feb 17, 2008 9:17 am

Am stat si-am citit tot ce ati scris, arriana :))) esti chiar tare serios. Nu numai romancele se imbraca la "uniforma". Aici in Sp se intampla acelasi lucru, se poarta albastru acum, vezi majoritatea in albastru si etc...Si asta nu conteaza in ce tara esti, ci pur si simplu fapt ca moda, vrand nevrand ne atrage si ne face sa mergem dupa ea...Acum, cel mai import este sa stii cu ce-ti sta tie bine, si atunci cand te uiti in oglinda sa te vezi cea mai frumoasa, eleganta si placuta. Doar asa ne vom da seama daca suntem bine sau nu imbracate, asortate si decent. Adapteaza-ti moda la propiul stil, foloseste-o in avantajul tau si bucura-te de ea, e chiar fain sa te simti bine in hainele tale si sa te simti "la moda".
Legea decentii lailah, oricat ai incerca, unele culori nu pot fi combinate.
Arriana, o bluza rosie cu o fusta neagra, curea rosie, pantofi negrii si geanta neagra, inca mi se pare o vestimentatie eleganta. Mai ales daca ai o fusta cu talie sus, si o cureluta subtire rosie..(cum se poarta acum fustele..) Negrul intotdeauna a fost si va fii culoarea elegantei, si asta am auzit-o cam peste tot si o vad, majoritatea vedetelor pe alfombra roja folosesc aceasta culoare.. Totul sta in a combina moda cu decenta, eleganta si fizicul tau...
brunneta

Images: 11

[ #62149 ] Postby Lailah on Fri Feb 29, 2008 6:50 pm

brunneta wrote: Legea decentii lailah, oricat ai incerca, unele culori nu pot fi combinate.

De ce Image ImageApare fenomenul de respingere electromagnetica? ImageSe face gaura in cer?Mananca Feninsufr Soarele?!?

Ce enunt are legea asta a decentei ,cine a formulat-o cand?Si cel mai imp. care sunt dovezile experimentale? Image

Tot folosim cuvinte gen ''decenta'' ,''bun gust'' ,ce inseamna exact decenta?Sau bun gust?

Pt. mine este imp ca imbracamintea sa fie simpla,ca o poza a mea in chestia respectiva sa nu poata fi folosita ca material erotic si intr-adevar, Image daca se poate sa fie la moda ,nu ma deranjeaza chiar deloc Image,dar refuz sa-mi las viata controlata de haine. Image
''HARD TO SEE THE DARK SIDE IS.'' Master Yoda , TPM

But not impossible ,do some @#$%^&*research!
Lailah
Illuminati Master

[ #82855 ] Postby furtuna dragos on Wed Feb 02, 2011 5:36 am

http://www.polo-motorrad.de/de/bekleidu ... t=2688&p=2

aici sunt niste asorteuri care mai imi plac si mie si mai ales echipamentele de prin anii 90 cu niste culori turbate :D

imi plac treningurile asortate, rosu-negru-;negru -galben ; alb-albastru si bineinteles sosete albe, si pantofi sport la fel asortati.

imi plac si tinutele business asa cu gust ca sunt unele care mi se par nasoale rau de tot..

si casual.. asa.. niste pantofi albi de lac, niste pantaloni asa mai negri, o curea si o camasa alba.. au ce se mai potriveste cu cercelu din ureche ...
In sambata asta am pofta sa beau,
sa umplu masa de sampanie,
si trei zile pe acasa sa nu dau,
sa o tin intr-o petrecere,
in timp ce biblia ii spala pe indieni la creiere. :P
furtuna dragos

Images: 11

Previous

Return to Dieta & Sanatate