Dificultati de misionar

Filme, umor, muzica, jocuri, "barfe" si hobby-uri.

Moderators: nouneim, zephyr

Dificultati de misionar

[ #25633 ] Postby Adivas on Sun Feb 19, 2006 7:57 am

Spune legenda că s-a dus Sebastian Ţîrţîrău în vizită la David Gates, acolo prin jungla venezolană... Gazda era plecată cu treburi aşa că eroul povestirii noastre, vizitatorul, a trebuit să se descurce singur şi să se ferească de toate capcanele junglei. Odată i-a intrat un păianjen în adidaşi (sau nike, ce-or fi fost), al'dat un şarpe în rucsac...
Dar spune legenda că odată se rătăcise şi mergea pe un drum care, spera el, duce în sat. Deodată a ajuns la o bifurcaţie şi nu ştia pe ce drum s-o ia. Ştia că unul din cele două drumuri ducea în satul lui, dar nu ştia care. Fiindcă erau două sate în acea zonă unde locuiau două triburi: unul care spunea numai minciuni şi altul care spunea numai adevărul!
Noroc că la intersecţie stătea jos sub o frunză mare, un băştinaş. Dilema acu' era că nu ştia din ce trib e, că ăia cam seamănă între ei aşa...
Dacă l-ar fi intrebat direct, de exemplu: Care drum duce spre satul meu? băştinaşul i-ar fi arătat un drum sau altul, în funcţie de aparteneţa lui la un trib sau altul.
Aşa că faimosul nostru misionar, perspicac cum îl ştim, i-a pus băştinaşului O SINGURĂ ÎNTREBARE şi a aflat răspunsul corect imediat.
Ce întrebare i-a pus?
ps. ăsta-i un test ca să vedeţi dacă sunteţi buni de misionari.
Odată ş-odată tot o să spun eu ceva interesant!
Adivas

[ #25682 ] Postby T.O.P. on Tue Feb 21, 2006 3:10 am

Dar Sebastian din ce trib facea parte?
if you love something, set it free!!!
T.O.P.

[ #25685 ] Postby Fabianoo on Tue Feb 21, 2006 3:41 am

din cate stiu eu sebastian este un misionar al lui Dumnezeu si nu vad motivul pentru care tu murdaresti lucrarea lui cu bancuri fara noima. daca stii tu mai multe informatii constructive, de ce nu ne luminezi?
Ma gandeam la Tine in timp ce ma plimbam de mana cu ea... Nu-i nimic, mi-am zis, sufletul meu iti ramane fidel.
Fabianoo
Moderator

Images: 42

[ #25786 ] Postby Adivas on Thu Feb 23, 2006 1:59 pm

Nu văd prea clar felul în care am murdărit lucrarea lui Sebastian pe care, în treacăt fie spus, îl apreciez.
Cât despre informaţii, ce-aş putea spune? Că şi el e 'miştocar' de nu se poate, asta se ştie şi totuşi lucrarea nu este ştirbită, ba din contră.
Faza cu şarpele şi păianjenul sunt reale. La fel şi faptul că s-a dus în junglă la David Gates şi acesta era plecat.
De fapt problema ta care-i? N-ai putut trece testul? Sau îţi vibrează vreo coardă de misionar şi ţi-ai simţit breasla atacata? Stai să vezi ce legende or să iasă despre India, ţin-te bine :lol:
Odată ş-odată tot o să spun eu ceva interesant!
Adivas

[ #25793 ] Postby eliade22 on Thu Feb 23, 2006 9:32 pm

Adivas a scris:

,,Cât despre informaţii, ce-aş putea spune? Că şi el e 'miştocar' de nu se poate, asta se ştie şi totuşi lucrarea nu este ştirbită, ba din contră. ´´

Ce bine ti sepotriveste poza din avatar esti cel mai ,,mistocar´´acolo.

Halal de tine daca misionarii care isi dedica viata in spiritul sacrificiului si evangheliei au ajuns sa fie mistocari si luati la bancuri de ,,intelighente´´ca tine.

CY-A.
eliade22
Moderator

Images: 109

[ #25819 ] Postby alisee on Fri Feb 24, 2006 4:58 am

eu cred ca voi n-ati fi trecut testul, de asta va "atacati" asa.... :lol: :lol:
alisee

Images: 3

[ #25821 ] Postby Fabianoo on Fri Feb 24, 2006 5:08 am

Adivas, vad ca ma urmaresti din umbra, dar pot sa-ti dau cateva piste, ca in momentul in care eu deja sunt prin India, legenda sa iasa infocat de pe buzele robilor muncii si in general a vietii industrialiste. in fine... :lol: :lol: sa-ti spun ce mi-ar placea. te rog, daca se poate, o poveste cu tigri, imi plac tigri foarte mult, tigri bengalezi... stii tu. si ai putea zice cum m-am luptat cu vreunul dintre ei si am si biruit prin puterea lui Dumnezeu. e doar o pista, tu esti povestitorul, tu stii sa-mi inalti numele. ma incred in tine. mult succes. VEI TRECE TESTUL? :lol: :lol: :lol:
Ma gandeam la Tine in timp ce ma plimbam de mana cu ea... Nu-i nimic, mi-am zis, sufletul meu iti ramane fidel.
Fabianoo
Moderator

Images: 42

Return to Divertisment