A fi Dj - job part time & fun

Filme, umor, muzica, jocuri, "barfe" si hobby-uri.

Moderators: nouneim, zephyr

A fi Dj - job part time & fun

[ #77134 ] Postby master events on Tue Jan 05, 2010 8:53 am

Nu rata sansa de a fi Dj !!!

Din 1 Februarie 2010 MasterEvents.ro deschide prima Scoala de Dj dedicata Evenimentelor Private.

Cursul intensiv dureaza 45 de zile, combina atat teorie cat si practica si este dedicat incepatorilor care sunt pasionati de arta mixajului si au bune abilitati de a lucra cu publicul.
Structura cursurilor este conceputa pentru a strabate toate notiunile importante, de la notiuni de cultura muzicala pana la construirea unui program muzical complet.
Fiecare cursant pasionat va avea ocazia sa invete lucruri noi, sa isi perfectioneze cunostintele, ajungand sa practice corect, dupa reguli, arta de DJ-ing.

Cursurile se fac individual, cu fiecare cursant in parte. Sedintele au loc de Luni pana Vineri, intre orele 10:00 si 18:00, iar programul fiecarui cursant se stabileste la inscriere, in functie de timpul sau disponibil.
La finalul cursului se sustine un examen teoretic si practic.

Absolventii cu cele mai bune calificative vor lucra in cadrul firmei Master Events.
Cursurile sunt sustinute de cei mai buni Dj ai firmei, cu vechime de peste 10 ani in domeniu, pe pupitre de mixaj Pioneer.
Pretul cursului de Dj este 300 Euro si se plateste in doua transe egale, prima la inscriere si cea de-a doua la jumatatea cursului.
Inscrierile au inceput deja. La sediul nostru (vezi sectiunea Contact)
http://www.masterevents.ro
master events

Re: A fi Dj - job part time & fun

[ #77136 ] Postby JoAnne van Heff on Tue Jan 05, 2010 1:50 pm

Ti-ai gasit unde sa postezi...
-Unde este Dumnezeu? -Acolo unde este lasat sa intre.
!ما أجمل هذا المكان
JoAnne van Heff

Images: 73

[ #77137 ] Postby Paraschiva on Tue Jan 05, 2010 2:37 pm

JoAnne van Heff [ #77136 ]

"Ti-ai gasit unde sa postezi..."

Ba io zic ca s-a gandit tare bine. Nici nu stii catzi tineri ar vrea sa faca o cariera interzisa de familii bigote. Si io am vrut sa ma fac Nadia Comaneci, balerina, acrobata de circ (la trapez sau pe cai), patinatoare si actritza de cinema (in ordine cronologica), si nu mi-au dat voie parintzii, si toate frustrarile astea acumulate se defuleaza acum in spectacolele pe rotile, mai mare rasul! Pai e mai frumos asa? Femeie serioasa, in loc sa stau sa impletesc sosete la nepotzi si sa le fac placintzele, ma dau in stamba-n halu' asta!

Te pup

p.s. Poza asta pe care o ai acum e mai in conformitate cu "adevarul prezent", dar cealalta, cand erai bebe, era dezarmanta. Imi venea sa te pup de cate ori te vedeam! Orice ai fi spus, ar fi trecut de orice cenzura.
Paraschiva

[ #77205 ] Postby anubis974 on Fri Jan 08, 2010 8:01 am

Paraschiva wrote:JoAnne van Heff [ #77136 ]

"Ti-ai gasit unde sa postezi..."

Ba io zic ca s-a gandit tare bine. Nici nu stii catzi tineri ar vrea sa faca o cariera interzisa de familii bigote. Si io am vrut sa ma fac Nadia Comaneci, balerina, acrobata de circ (la trapez sau pe cai), patinatoare si actritza de cinema (in ordine cronologica), si nu mi-au dat voie parintzii, si toate frustrarile astea acumulate se defuleaza acum in spectacolele pe rotile, mai mare rasul! Pai e mai frumos asa? Femeie serioasa, in loc sa stau sa impletesc sosete la nepotzi si sa le fac placintzele, ma dau in stamba-n halu' asta!

Te pup

p.s. Poza asta pe care o ai acum e mai in conformitate cu "adevarul prezent", dar cealalta, cand erai bebe, era dezarmanta. Imi venea sa te pup de cate ori te vedeam! Orice ai fi spus, ar fi trecut de orice cenzura.

Nu fi rea babo! Domnita Joiana se conformeaza educatiei irakiene foarte frumos. Nota 10 la cumintenie si respect fata de sexul opus domnita ! :))
"Parerea ta are nevoie de un preludiu ca sa ma poata satisface!" A
"Vidul advent este o gaura neagra din care extrem de putini s-au intors!" A
anubis974

[ #77212 ] Postby JoAnne van Heff on Fri Jan 08, 2010 1:32 pm

Paraschiva wrote:]

De la balet, care e un dans sublim, sau patinaj si alte asemenatoare, pana la a fi DJ e o groapa uriasa, nu?

Paraschiva wrote:Te pup

Si eu, desi nu am mai dat niciodata pupicuri la necunoscuti.

Paraschiva wrote:p.s. Poza asta pe care o ai acum e mai in conformitate cu "adevarul prezent", dar cealalta, cand erai bebe, era dezarmanta. Imi venea sa te pup de cate ori te vedeam! Orice ai fi spus, ar fi trecut de orice cenzura.

Da, era scumpica rau fetita. As fi curioasa cum arata acum, daca s-a facut mare.
!ما أجمل هذا المكان
JoAnne van Heff

[ #77213 ] Postby JoAnne van Heff on Fri Jan 08, 2010 1:34 pm

anubis974 wrote:
Paraschiva wrote:JoAnne van Heff [ #77136 ]
Nu fi rea babo! Domnita Joiana se conformeaza educatiei irakiene foarte frumos. Nota 10 la cumintenie si respect fata de sexul opus domnita ! :))

Ei, nu chiar irakiana. Cand am facut poza ma gandeam la turnul din Dubai...
!ما أجمل هذا المكان
JoAnne van Heff

[ #77333 ] Postby Paraschiva on Sat Jan 09, 2010 9:05 am

anubis974 [ #77205 ]

"Nu fi rea babo! Domnita Joiana se conformeaza educatiei irakiene foarte frumos. Nota 10 la cumintenie si respect fata de sexul opus domnita !"

Da' nu eram rea, maica, doar constatam ca JoAnne a inteles pozitia femeii in biserica. Cat despre utilitatea hidjabului, intreaba orice araboaica si o sa-tzi explice ca nu e impus de barbati, ci, dimpotriva, e o inventie a femeilor care vor sa se protejeze de initiativele animalice ale masculilor straini, iar barbatii arabi o sa-ti spuna "femeile-s sfinte, dar barbatii is niste pacatosi, de aia femeile trebuie sa se apere de ei" - mot à mot ce mi s-a spus mie. Ca in crestinsm a fost adoptat ca simbol al supunerii femeii, asta-i alta poveste, ca multe alte obiceiuri luate "din Biblie" si care n-au nici o legatura cu originea.
Paraschiva

[ #77341 ] Postby anubis974 on Sat Jan 09, 2010 9:31 am

Paraschiva wrote:anubis974 [ #77205 ]

"Nu fi rea babo! Domnita Joiana se conformeaza educatiei irakiene foarte frumos. Nota 10 la cumintenie si respect fata de sexul opus domnita !"

Da' nu eram rea, maica, doar constatam ca JoAnne a inteles pozitia femeii in biserica. Cat despre utilitatea hidjabului, intreaba orice araboaica si o sa-tzi explice ca nu e impus de barbati, ci, dimpotriva, e o inventie a femeilor care vor sa se protejeze de initiativele animalice ale masculilor straini, iar barbatii arabi o sa-ti spuna "femeile-s sfinte, dar barbatii is niste pacatosi, de aia femeile trebuie sa se apere de ei" - mot à mot ce mi s-a spus mie. Ca in crestinsm a fost adoptat ca simbol al supunerii femeii, asta-i alta poveste, ca multe alte obiceiuri luate "din Biblie" si care n-au nici o legatura cu originea.

Mda asa este dar barbatii nu se lasa "ca daia e barbati !" M-a luat gura pe dinainte :) Da vezi matale ca si femeile tot la turn se gandeste ! :))
anubis974

[ #77344 ] Postby shadow999mx on Sat Jan 09, 2010 9:34 am

hei, mistocari de mana a 2a, am facut topic pentru voi, miscati-va hoiturile acolo si lasati oamenii in pace :))
shadow999mx

Images: 7

[ #77345 ] Postby anubis974 on Sat Jan 09, 2010 9:35 am

shadow999mx wrote:hei, mistocari de mana a 2a, am facut topic pentru voi, miscati-va hoiturile acolo si lasati oamenii in pace :))

Da de ce iti sclipeste ochiul in cap? :))
anubis974

[ #77347 ] Postby shadow999mx on Sat Jan 09, 2010 9:36 am

de ras :))
shadow999mx

Images: 7

[ #77352 ] Postby Paraschiva on Sat Jan 09, 2010 9:47 am

anubis974 [ #77341 ]

"Mda asa este dar barbatii nu se lasa "ca daia e barbati !" M-a luat gura pe dinainte Da vezi matale ca si femeile tot la turn se gandeste !"

Pai daca asa ne-a invatat tataia Freud ! E vina noastra? Noi am fost supuse si silitoare la invatatura.
Paraschiva

Return to Divertisment