TOPICUL NESIMTITILOR

Filme, umor, muzica, jocuri, "barfe" si hobby-uri.

Moderators: nouneim, zephyr

TOPICUL NESIMTITILOR

[ #77327 ] Postby shadow999mx on Sat Jan 09, 2010 8:56 am

Va invit aici sa ne mistocarim linistiti si sa terminam cu stricatul de topicuri, Invitatii de baza sunt : Anubis, Avatar si Paraschiva, restul specimenelor sa-si faca apritia cat de curand si sa se prezinte in limitele bunului simt (decedat inaintea nasterii)! Va ofer cursuri de mistocareala cu 450euro in 6 module anuale, fiekre avand 2 luni cu examen final. Cei care au rezultate deosebite o sa primeasca o batjocura gratuita timp de 2 ore din partea mea :)
Last edited by shadow999mx on Sat Jan 09, 2010 9:03 am, edited 1 time in total.
shadow999mx

Images: 7

Re: TOPICUL NESIMTITILOR

[ #77332 ] Postby Lailah on Sat Jan 09, 2010 9:04 am

Cum?Este cumva pe-acilea un' mai nesimtit ca mine ?
Cu atat mai bine lui - forumului si mai bine.
''HARD TO SEE THE DARK SIDE IS.'' Master Yoda , TPM

But not impossible ,do some @#$%^&*research!
Lailah
Illuminati Master

[ #77334 ] Postby shadow999mx on Sat Jan 09, 2010 9:06 am

Esti binevenit inaltimea ta preasstrambe Avatar :)) sau latimea ta sau adancimea ta, nu stiu ce preferinte ai :)) cum o mai duci? inca iti zic parintii ca nu esti bun de nimic ? te-a lasat pretena adventista dupa ce si-a dat seama ce homo retardus esti ? poti sa ne spui orice, aici esti liber sa fi diferit ... sau special in cazul tau :))
Last edited by shadow999mx on Sat Jan 09, 2010 9:18 am, edited 1 time in total.
shadow999mx

[ #77335 ] Postby Lailah on Sat Jan 09, 2010 9:10 am

shadow amigo ,nu fi rau cu avatar ca dupa aia vine protectia animalelor si te leaga
:(
''HARD TO SEE THE DARK SIDE IS.'' Master Yoda , TPM

But not impossible ,do some @#$%^&*research!
Lailah
Illuminati Master

[ #77346 ] Postby shadow999mx on Sat Jan 09, 2010 9:36 am

nu-s rau, urla bunatatea in mine, nu vezi ca ma conformez la limbajul lor de dragul semintiei nesimtirii ?:))
shadow999mx

[ #77349 ] Postby Paraschiva on Sat Jan 09, 2010 9:42 am

shadow999mx [ #77327 ]

"Va invit aici sa ne mistocarim linistiti si sa terminam cu stricatul de topicuri, Invitatii de baza sunt : Anubis, Avatar si Paraschiva, restul specimenelor sa-si faca apritia cat de curand si sa se prezinte in limitele bunului simt (decedat inaintea nasterii)!"

Hmmm... imi miroase mie a impotenta umoristica si constipatie congenitala. Ai ratat cu brio atat forma cat si fondul mesajelor mele. Da' nu-i nimic, chiar daca tratamentele clasice (ca citirea de literatura umoristica de toate genurile, de la satira pana la proza absurda, vizionarea de comedii si alte emisiuni) n-au dat rezultate, mai exista o sperantza: tratamentele genetice - uite, daca vrei, iti face mamaia Paraschiva o donatie de gena rasului si vorbeste cu baietii s-o duplice pana la obtinerea rezultatului mult ravnit.

Ia stai asa, ce spun eu aici de tratamente clasice, ca astea nu se prescriu pt. credinciosi, ca ei n-au voie sa citeasca nici macar Mark Twain (care-i si-n manualele scolare), sau sa se duca la teatru moral si aprobat si pe vremea comunistilor (ca Aurel Baranga, Ion Baiesu, Caragiale, Victor Ion Popa - ma opresc aici, ca oricum tastez degeaba). De fapt nici nu-i nevoie, ca aveti teatru (comedie si tragedie) in fiecare sambata de la 11:00 la 12:00, numa ca va costa cam mult biletu', mai ales in raport cu calitatea, adica 10% din salar n-atzi da nici daca ati merge la Natzional si la Teatrul Evreiesc toata stagiunea.
Paraschiva

[ #77351 ] Postby shadow999mx on Sat Jan 09, 2010 9:46 am

Bine ai venit si tu scumpa babornitza intrata in putrefactie mentala :)) care ii problema ta mamaie cu pruncii de pe forumu asta? nu-ti incap in cosciug grasimile si dai vina pe adventisti ca nu-ti cumpara unu mai mare din aia 10%?:))
shadow999mx

[ #77355 ] Postby anubis974 on Sat Jan 09, 2010 9:49 am

Paraschiva wrote:shadow999mx [ #77327 ]

"Va invit aici sa ne mistocarim linistiti si sa terminam cu stricatul de topicuri, Invitatii de baza sunt : Anubis, Avatar si Paraschiva, restul specimenelor sa-si faca apritia cat de curand si sa se prezinte in limitele bunului simt (decedat inaintea nasterii)!"

Hmmm... imi miroase mie a impotenta umoristica si constipatie congenitala. Ai ratat cu brio atat forma cat si fondul mesajelor mele. Da' nu-i nimic, chiar daca tratamentele clasice (ca citirea de literatura umoristica de toate genurile, de la satira pana la proza absurda, vizionarea de comedii si alte emisiuni) n-au dat rezultate, mai exista o sperantza: tratamentele genetice - uite, daca vrei, iti face mamaia Paraschiva o donatie de gena rasului si vorbeste cu baietii s-o duplice pana la obtinerea rezultatului mult ravnit.

Ia stai asa, ce spun eu aici de tratamente clasice, ca astea nu se prescriu pt. credinciosi, ca ei n-au voie sa citeasca nici macar Mark Twain (care-i si-n manualele scolare), sau sa se duca la teatru moral si aprobat si pe vremea comunistilor (ca Aurel Baranga, Ion Baiesu, Caragiale, Victor Ion Popa - ma opresc aici, ca oricum tastez degeaba). De fapt nici nu-i nevoie, ca aveti teatru (comedie si tragedie) in fiecare sambata de la 11:00 la 12:00, numa ca va costa cam mult biletu', mai ales in raport cu calitatea, adica 10% din salar n-atzi da nici daca ati merge la Natzional si la Teatrul Evreiesc toata stagiunea.

Iar esti rea babo! Nu vezi ca umbritza e necajit? Umbritza spune sincer, vrei sa te inrolam? Cred ca te putem ajuta, ce zici? :))
"Parerea ta are nevoie de un preludiu ca sa ma poata satisface!" A
"Vidul advent este o gaura neagra din care extrem de putini s-au intors!" A
anubis974

[ #77357 ] Postby shadow999mx on Sat Jan 09, 2010 9:52 am

in sfarsit a aparut si anubis, desi crek bi-ul trebuia pus in fatza restului numelui, pentru ca pe scoti aceeasi calitate prin toate orificiile :)) ce fain ii sa adun prostimea pe un singur topic, ii mai fain macelul la un singur loc :))
shadow999mx

[ #77366 ] Postby anubis974 on Sat Jan 09, 2010 9:59 am

shadow999mx wrote:in sfarsit a aparut si anubis, desi crek bi-ul trebuia pus in fatza restului numelui, pentru ca pe scoti aceeasi calitate prin toate orificiile :)) ce fain ii sa adun prostimea pe un singur topic, ii mai fain macelul la un singur loc :))

Problema apare daca razi de unul singur intelegi? Noi astia de pe aici radem impreuna. Tu razi cu noi? Ca noi putem rade de tine! :))
anubis974

[ #77368 ] Postby shadow999mx on Sat Jan 09, 2010 10:00 am

eh, io nu rad de unu singur, si restul rad insa nu se baga pentru ca restu nu se coboara la nivelul vostru, dar se pare ca va fac fatza cu brio si singur si va si dau lectii :))
shadow999mx

[ #77370 ] Postby anubis974 on Sat Jan 09, 2010 10:03 am

shadow999mx wrote:eh, io nu rad de unu singur pentru ca restu nu se coboara la nivelul vostru, dar se pare ca va fac fatza cu brio si singur si va si dau lectii :))

Restul? Care restul? Hai mah umbritza ca ai halucinatii dragule ! :)) Da cum adica te cobori la nivelul nostru, doar nu insinuezi ca esti ca noi puiule? Cand o sa te faci mare o sa intelegi ce am scris noi pe aici, pana atunci sa sti ca noi te iubim si esti copilul nostru dn flori fie ca vrei fie ca nu. <3

Anubis
anubis974

[ #77373 ] Postby shadow999mx on Sat Jan 09, 2010 10:06 am

Avatar si organele sale genitale necesita castrare urgenta din cauza inflamatiilor cauzate de o prostie dureros de amuzanta :)) Nouneim, daca ii ban-ui si pe pruncii astia si pe mine dispar cu zambetu pe buze :))
shadow999mx

[ #77374 ] Postby KMLeon on Sat Jan 09, 2010 10:08 am

Mai, Avatar asta de aici tare bine le mai anticipeaza.... Chiar asa.... deschiderea unui asemenea topic e cu bataie lunga.... ar trebui sa adaug mai mult sau trebuie sa traduc ce vroia Avatar sa spuna? Ca adventistu' e ca telefonul public- tre' sa-i dai un pumn ca sa-i pice fisa.
KMLeon

[ #77375 ] Postby Paraschiva on Sat Jan 09, 2010 10:11 am

[ #77351 ] shadow999mx

"Bine ai venit si tu scumpa babornitza intrata in putrefactie mentala care ii problema ta mamaie cu pruncii de pe forumu asta? nu-ti incap in cosciug grasimile si dai vina pe adventisti ca nu-ti cumpara unu mai mare din aia 10%?:))"

"Salutare, umbra veche!" (asta era dintr-un teatru de Ibsen), floare rara, intrata-n plina efervescentza intelectuala! Eu nu am nici o problema cu pruncii de pe forumul asta, dimpotriva, mi-s tare dragi si am datoria de suflet sa-i invatz sa zboare cu propriile lor aripioare, ca sa nu mai fie victimele nimanui. Cat despre cosciugu' meu, nu te ingrijora matale, ca eu am idei mai ecologice despre inmormantari. De ce sa consumam lemn pt. sicriu, rochie si ciorapi de matase artificiala ne-biodegradabila, plus o putrefactzie dezgustatoare si risc de contaminare pt. participantzi, focar de infectzie, cand e mult mai simpla o incinerare civilizata, safe & sane, urmata de raspandirea cenusei pe pamant, in padure si de un party adevarat, la care esti invitat si matale sa te bucuri, pt. ca mamaia Paraschiva vrea ca toti oamenii sa fie fericitzi, inclusiv la moartea ei.
Paraschiva

[ #77378 ] Postby shadow999mx on Sat Jan 09, 2010 10:14 am

m-o luat frica ... nuuuuuuuuuu :( :)) KMLeoane hai ca am o dedicatie pentru tine luata de la un preten :

"Esti un nasol lant de aur la gat si creieru gol / Cumperi toale de firma false bagi mecla in Mall Ai un Seria 5 iti pute botul plescai Mentol Mor femeile dupa tine FA-TI UN CONTROL!!"

cu urmatoarele inlocuiri :
aur la gat = sarma ruguinita
seria 5 = seria 1310
:))

Paraschivo ... n-am replica pentru tine, imi intreci cele mai josnice asteptari :))
shadow999mx

[ #77382 ] Postby anubis974 on Sat Jan 09, 2010 10:20 am

shadow999mx wrote:m-o luat frica ... nuuuuuuuuuu :( :)) KMLeoane hai ca am o dedicatie pentru tine luata de la un preten :

"Esti un nasol lant de aur la gat si creieru gol / Cumperi toale de firma false bagi mecla in Mall Ai un Seria 5 iti pute botul plescai Mentol Mor femeile dupa tine FA-TI UN CONTROL!!"

seria 5 = seria 1310

Paraschivo ... n-am replica pentru tine, imi intreci cele mai josnice asteptari :))

Aoleu copile dar ce e cu vocabularul asta de smenar? Stie mamica ta cum vorbesti tu? Ti-am zis ca Paraschiva e hot, vad ca te-ai aprins in asteptari josnice! :))
anubis974

[ #77384 ] Postby Paraschiva on Sat Jan 09, 2010 10:26 am

[ #77374 ] KMLeon

"Ca adventistu' e ca telefonul public- tre' sa-i dai un pumn ca sa-i pice fisa."

Bravo, KMLeon! Matale ori esti convertit de curand, ori nu esti convertit inca si nici n-ai de gand, ori converteala iti da crize de bila (ca si mie). Nu-i asa ca te uiti la TV? "Hai, recunoaste barbateste!" (asta era din "Aventurile soldatului Svejk" de Jaroslav Hasek, pe care sigur ai citit-o, pacatosule, in loc sa citesti "Testimonies" vol I-IX, cum asa de frumos ne spun fratzii de la amvon: "Testimonies"... ce nobil suna, mult mai interesant decat daca ar spune pe romaneste "Marturii", si da bine si-n fatza gagicilor, ca le arata ca stiu engleza, adica-s fancy).

Kiss, kiss, kiss!
Paraschiva

[ #77389 ] Postby Paraschiva on Sat Jan 09, 2010 11:12 am

[ #77378 ] shadow999mx

"Paraschivo ... n-am replica pentru tine, imi intreci cele mai josnice asteptari "

Ma intreb ca fantasme i-am trezit lu' asta micu cu descrierea inmormantarii mele. O fi necrofil?
Paraschiva

[ #77395 ] Postby shadow999mx on Sat Jan 09, 2010 1:52 pm

vad ca mi-ti dus doru prunci mei scump si draci :)) babornitzo n-ai tu norocu ala nici dupa moarte :)) si mamica mea va da lectii daca ii cazu mah anubis, pacat ca nu se stie la calculatoare, v-ar face de ras mai rau dekt va faceti voi singuri cu mici impingeri din partea mea :))
shadow999mx

[ #77397 ] Postby KMLeon on Sat Jan 09, 2010 2:11 pm

shadow999mx wrote:m-o luat frica ... nuuuuuuuuuu :( :)) KMLeoane hai ca am o dedicatie pentru tine luata de la un preten :

seria 5 = seria 1310

Oooo, maiestrica, ar fi trebuit sa scrii la Urzica. Imi faci impresia ca nu traiai pe vremea aceea. Te da de gol verbul.
Ia de aici o dedicatie daca tot ai inceput cu capitolul asta:
Shadow, ai creierul gol, umplut cu namol, de la Techirghiol, nicidecum de la Mall. Sa ma zgarii nu poti, esti o umbra-n chiloti, si-or sa vada, ei toti, nu esti tata la hoti. Esti un shadow smintit, un ardei neiutit ce se crede chibrit (prezervativ gaurit?).
N-ai nici umbra colea, amator esti, sadea, ca o biata sardea, du-te tu-n pana mea.
Te crezi inteligent? Un plopist permanent... foarte obedient, corigent, repetent. Caterinca ce-o ai, nu e barna, e pai ; nu e iris, e scai, nu e trai, e vatrai....
Umorist scatologic, presupus soteriologic, stereotip patologic esti un shadow.... ilogic.

Sper ca ti-a placut piesa. Am oroare de diletanti in materie de epigrame vesele si triste. Dar cu nitel antrenament ai putea renunta la plagiat si stradaniile indelungi te pot aduce incet incet pe piata. Ai slabe cotatii la bursa de valori si tare ma tem ca esti un falimentar al sistemului. Dar te inteleg... si iti acord in continuare credit.
KMLeon

[ #77399 ] Postby Paraschiva on Sat Jan 09, 2010 2:20 pm

KMLeon, is in 4 labe pe sub scaun, imi curg lacrimile si am crampe!
Paraschiva

[ #77400 ] Postby shadow999mx on Sat Jan 09, 2010 2:25 pm

esti tare KMLeoane, cel mai mult imi place cat te chinui :)) acuma du-te spala-mi wcu si curata-mi papucii ;) babornitzo ajuta-l putin, stiu ca te doare spatele de la atata luat insa nah, poate te rasplateste pentru ajutor :))
shadow999mx

[ #77402 ] Postby Paraschiva on Sat Jan 09, 2010 2:34 pm

Ah, Sir Shadow, inutil efortul de a ma mai seduce cu conversatia d-tale de inalta clasa. Ti-am zis ca inima n-asculta de ratiune! Oricat mi-ai recita din Byron, urechile mele nu vor putea percepe alte versuri decat cele egiptene sau irlandeze.
Paraschiva

[ #77403 ] Postby shadow999mx on Sat Jan 09, 2010 2:35 pm

si eu care credeam ca poti face un harem cu egipteanu si manelistu nostru inainte sa-ti dai duhu ... pacat :))
shadow999mx

[ #77404 ] Postby KMLeon on Sat Jan 09, 2010 2:36 pm

Paraschiva wrote:[ #77374 ] KMLeon

"Ca adventistu' e ca telefonul public- tre' sa-i dai un pumn ca sa-i pice fisa."

Bravo, KMLeon! Matale ori esti convertit de curand, ori nu esti convertit inca si nici n-ai de gand, ori converteala iti da crize de bila (ca si mie). Nu-i asa ca te uiti la TV? "Hai, recunoaste barbateste!" (asta era din "Aventurile soldatului Svejk" de Jaroslav Hasek, pe care sigur ai citit-o, pacatosule, in loc sa citesti "Testimonies" vol I-IX, cum asa de frumos ne spun fratzii de la amvon: "Testimonies"... ce nobil suna, mult mai interesant decat daca ar spune pe romaneste "Marturii", si da bine si-n fatza gagicilor, ca le arata ca stiu engleza, adica-s fancy).

Kiss, kiss, kiss!

Uffff... matusa... chiar trebuie sa ma spovedesc in fata matale de parca as fi la comitet? Poi ce sa fac daca tembelizoru nu-i in lista cu hrana curata sau necurata din Levitic? Ma uit, rumeg ce vad p'acolo si verific copita sa nu fie despicata. Concluzionez ca n-am devenit animal necurat :))
A treia varianta gandita de matale e taman adevarul gol golutz. O fi bine, o fi rau?... Dracu stie!
La gagici nu ma duc ca-s pe invers. Vin ele la mine. Am acasa doo tipe trasnet care abia asteapta sa vin incarcat. Cea mare cu de toate si cea mica deocamdata doar cu ciocolata :)) Testimonies le-am citit cand eram mic si inca nu stiam sa citesc. Am renuntat fiindca erau scrise in limba fiarei iar in limba romana care este patria mea am citit blindatele mortii si toate celelalte romane pline de o fina incarcatura psihologica si tot felul de informatii utile pe timp de pace.
Cred ca in tineretea matale ai citit de doua ori razboi si pace si cel putin de trei ori pe Taxil. Ca nu mi te inchipui in mana cu telenovele d'alea siropoase cum traim noi in adventism : "Vanduta de propria-i mama" sau " Pride and Prejudice"
Eu ti-am mai scris matale cu ceva timp in urma dar ti-era teama sa nu ma strici. Sper sa nu fac confuzie de personaje insa trebuie sa-ti spun ca am stat multa vreme la fum de seman cu necuratu'.
N-ai nici o teama ca-s invatat cu multe... insa vreau calitate- ca si Samson, de altfel. Daca prestatia nu e la inaltimea cererii intra pe rol legea concurentei sau clientu-si deschide propriul butic :))
Noi astia de mana a saptea carele suntem hartia igienica a adventismului ar trebui s-o punem de-o greva. Sa vad atunci daca realizeaza cineva vorbele lui Blaga : " de unde-si are raiul lumina? Il lumineaza iadul cu flacarile lui"
Si ca sa raman in ton : " Nu stii ca numa-n lacurile cu noroi pe fund cresc nuferi?"

Restecp.
KMLeon

[ #77406 ] Postby shadow999mx on Sat Jan 09, 2010 2:40 pm

mah sincer nu stiu ce v-or facut voua adventistii de v-ati ciondranit atata cu ei pe forumu asta dar makr daca vreti mistocareala v-o ofer cu cea mai mare placere :))
shadow999mx

[ #77407 ] Postby anubis974 on Sat Jan 09, 2010 2:41 pm

shadow999mx wrote:esti tare KMLeoane, cel mai mult imi place cat te chinui :)) acuma du-te spala-mi wcu si curata-mi papucii ;) babornitzo ajuta-l putin, stiu ca te doare spatele de la atata luat insa nah, poate te rasplateste pentru ajutor :))

Shadow azi a demonstrat
Cat de tare e lezat
De un trio prea turbat
Cu care s-a incurcat
Fara sa se fi spalat
Pe botic!

Onorat eu m-am simtit
Cat de repede-am venit
Ca sa-l pun pe asta mic
In laptic!

Tot cu pipa l-a poluat
Peste buze relaxat,
Asta micu abuzat !

Paraschiva explica
Cu Baiesu si Baranga
Gura insa isi batea
Cam degeaba!
Findca asta mic da greu
S-a nascut cu Pro-TV-eu
Si saracu nu stia
Cine aia doi era

Asa ca noi trei ti-om ura
I-a mai dute-n
Bora Bora (n-am gasit alta rima!)
anubis974

[ #77409 ] Postby KMLeon on Sat Jan 09, 2010 2:47 pm

shadow999mx wrote:esti tare KMLeoane, cel mai mult imi place cat te chinui :)) acuma du-te spala-mi wcu si curata-mi papucii ;) babornitzo ajuta-l putin, stiu ca te doare spatele de la atata luat insa nah, poate te rasplateste pentru ajutor :))

Inutil sa "te rog pe tine umbra sa redevii fiinta" desi prin mine nu umbla fiori si nici n-am trebuinta .
Incepusesi frumos si ma asteptam (paradoxal) la un raspuns pe masura. Domnia ta insa ai scapat pe gurita laturile papate la agapele sfintilor si nerumegate suficient astfel incat ti-au stropit despicaturile copitelor. Veceul nu ti-l pot spala caci e ocupat. E format din trei bate- intr-una iti pui sapca, de alta te tii si cu a treia te aperi de caini...
Iar de papuci n-are rost sa iti amintesc fiindca te scot din ei si nu suport mirosul sosetelor ce imprumuta odorizantul proprietarului. Daca tot vrei sa faci caterinca, tine-te de ea, nu devia spre articole invatate la grupa mare la gradinitza ca nici bulina neagra nu meriti.
Stil, baiete, stil iti trebuieste. Da' asta n-ai sa gasesti la scoala de sabat la sectiunea licurici.
KMLeon

[ #77411 ] Postby shadow999mx on Sat Jan 09, 2010 2:53 pm

nah hai sa dau si io o incercare :

Astazi io am intalnit,
pe un forum prapadit
Patru magi de la apus,
Care stau cu "§$%n' sus,
Si se chinuie ei tare,
Dar degeaba, stim ca-i doare,
Mental toti sunt constipati,
Dar si fizic sunt crispati,