Devotional - 25 mai 2008

Devotionalul Zilnic

Moderator: zephyr

Devotional - 25 mai 2008

[ #64840 ] Postby zephyr on Sun May 25, 2008 9:26 am

Textul pentru aceasta saptamana este din Habacuc cap. 3, 17-19

[FONT=Arial]Căci chiar dacă smochinul nu va înflori, viţa nu va da nici un rod, rodul măslinului va lipsi, şi câmpiile nu vor da hrană, oile vor pieri din staule, şi nu vor mai fi boi în grajduri, eu tot mă voi bucura în Domnul, mă voi bucura în Dumnezeul mântuirii mele!
Domnul Dumnezeul este tăria mea; El îmi face picioarele ca ale cerbilor, şi mă face să merg pe înălţimile mele.
[/FONT]

Poti participa la acest devotional adaugand un gand, o idee, un comentariu, o impresie, o meditatie, un vers, o maxima, o imagine etc., legate de mesajul textului respectiv.

O saptamana binecuvantata tuturor!
Attachments
work1 copy.jpg
work1 copy.jpg (295.5 KiB) Viewed 1051 times
"Sunt ca o piesa de argint maiestrit lucrata intr'o lume plina de piese de aur... intzepatoare." Daniel BOROS

2008: Cel mai frumos an.
zephyr

Images: 35

Re: Devotional - 25 mai 2008

[ #65040 ] Postby elstar.mi on Sat May 31, 2008 4:32 pm

cand am citit acest verset primul lucru care mi-a venit in minte a fost un alt text biblic, Isaia 43, 2

"(Chiar) Daca vei trece prin ape, Eu voi fi cu tine; si raurile nu te vor ineca; (chiar) daca vei merge prin foc, nu te va arde si flacara lui nu te va cuprinde",

sublinierea imi apartine; am simtit ca ceva leaga aceste verste, ca exista un ecou intre ele, ca si cum Domnul vorbeste cu omul si intre cer si pamant se nasc aceste juraminte si promisiuni de dragoste divino-umana;
elstar.mi

Images: 4

Return to Devotional