SUFERINTELE LUI HRISTOS

Moderator: kilergirl

SUFERINTELE LUI HRISTOS

[ #73467 ] Postby artaxexe on Wed May 13, 2009 4:31 am

[FONT=Times New Roman] Intoarceti va inimile catre Dumnezeu spre a va putea va bucura de viatavesnica ca re este in Isus HRISTOS.NU MAI ESTE MULT TIMP SI iSUS VAREVENI.Venirea S a este foarte aproape .Mergeti la cruce .Aruncati toatepoverile voastre asupra Sa si spunet I problemele voastre sisuferintele voastre.Contemplati zilnic si meditati asupra ultimelorSale clipe si aspura momentelor de la cruce.Meditati asupracaracterului Sau.Numai astfel veti fi invingatori si veti putea biruiin lupta cu raul.Nu va cunosc pe cei ce are sa cititi , dar va rog dininima , in numele lui Dumnezeu, intoarceti va inimile spre crucea de laGolgota si pocaiti va inaintea lui Dumnezeu .Veniti la el , al caruisange a curs pe cruce , spre a primi alinare.Nu lasati sa vi seimpitreasca inimile astfel incat sa nu mai gasiti nici o placere inJERTFA SA. SUNTETI IUBITI DE CATRE TATAL VOSTRU CERESC SI DE CATRE FIULSAU SI DUHUL SFANT MIJLOCESTE PENTRU VOI CU SUSPINE NEGRAITE..Veniti laDumnezeu cat timp mai este har , cat timp mai poate fi gasit.Astazisuntem , maine nu.Ne este dat o singura zi in a lua o astfel dedecizie.Astazi daca auziti chemarea Sa , nu va impotriviti inimile .[/FONT]
[FONT=Times New Roman]Caci atat de mult ne iubeste Dumnezeu incat a dat pe Fiul Sau sa moarapentru noi , pentru ca noi crezand in jertfa Sa si ceea ce realizeazaea , sa nu pierim , ci sa avem viata vesnica.[/FONT]
[FONT=Times New Roman]ASCULTATI o predica pe care am facut o eu si se numeste ,, Suferintele lui Hristos[/FONT]
" : http://hristos-neprihanirea-noastra.blogspot.com/
artaxexe

Return to Anunturi