Ce isi doresc fetele de la un baiat?

Prietenie, dragoste, sex, relatii ...

Moderator: kilergirl

[ #1963 ] Postby Guest on Wed Feb 11, 2004 1:28 pm

Guest

[ #1966 ] Postby miachi on Wed Feb 11, 2004 2:23 pm

Mult prea multe!!! :D
miachi

Images: 10

[ #1968 ] Postby unique_L on Wed Feb 11, 2004 3:02 pm

Imi place intrebarea! Si pt ca imi place asa de mult am sa pun si eu aceeasi intrebare, numai invers.

In calitate de fata sa vreau sa dau cateva raspunsuri. Bineinteles vb in dreptul meu.
Deci, un baiat ar trebui sa fie atragator pt o fata, nu trebuie sa arate ca brad pitt, sa fie cine-stie ce fat frumos, dar sa se ingrijeasca, sa fie stilat si sa miroase bine... mmmmhhhh... baieti daca va imparfumati sa stiti ca aveti multe puncte in plus :wink:
Sunt unele trasaturi de caracter absolut necesare, de ex. sa stie sa asculte si sa fie interesat de ceea ce spune fata (sau macar sa se prefaca in asa fel ca asculta incat fata nu observa :) ). Ceea ce e f. important este tandretea. Felul cum o priveste, cum o atinge, cum ii vb.. multor fete le plac relatiile de "moda veche", stiti la ce ma refer. Nu va grabiti, si nu ziceti din prima saptamana "te iubesc" ca nu o sa va creada.
Un baiat ar trebui sa fie si ocrotitor, sa stii ca nu trebuie sa iti fie frica, atunci cand esti cu el.
Ceea ce am mai observat la baieti, este ca in compania prietenilor lor se comporta altfel cu prietena lor, decat atunci cand sunt doar cu ea. Baieti, fiti naturali, si nu va schimbati comportamentul in functie de anturaj.
Hmmm.. ce ar mai fi.. cred ca nu e nevoie sa zic de sinceritate si fidelitate, asta ar trebui sa fie de la sine inteles. Si mai sunt, dar nu mai zic sa nu se supere miachi :lol:
The smile that you send out returns to you :)
unique_L

Images: 28

hmm

[ #1970 ] Postby chr|styan on Wed Feb 11, 2004 3:30 pm

Fetele de azi doresc cam multe... din cate stiu eu ca li se par la baieti (la unii nu la toti) :D Dar sunt unile lucruri fundamentale la un baiat, cum ar fi sa fie si frumos, nu ca daca e ingrijit mere ca asa nici macar nu se mai uita la el..., ar mai fi ca biatu sa stie cum sa se poarte ca un cavaler demn de fata cu care iese... si cel ami important din cate cred eu e sa stie sa o conchiste :wink: cam astea mai importante si mai sunt si altele mai secundare ....
bueno cam atat :roll:
chr|styan

grea intrebare ai pus...

[ #1971 ] Postby Dady_Girl on Wed Feb 11, 2004 5:26 pm

ce intrebare!!
cum zicea si unique_L .. mult prea multe .. fiecare cu ce ii trece si ei prin cap .. cu mofturile ei, nu?
Pt mine cel mai important e sa nu fie cu fitze, sa arate cat decat si sa stie cum sa se comporte cu o fata .. ca altfel nu-l suport! :lol:
adica ... noah .. interpretati cum vreti voi
Dady_Girl

[ #1974 ] Postby Zhais on Thu Feb 12, 2004 2:25 am

hehe, imi doresc eu multe, dar.. sa NU fie: mamos, tipicar si ingamfat lol cerem prea mult baieti? e greu? (stiu eu pe cineva care a reusit toate performantele astea) :)
Daca-ti ramane mintea cand toti ceilalti si-o pierd :)
Zhais
ed-girl

Images: 31

Re: hmm

[ #1975 ] Postby unique_L on Thu Feb 12, 2004 2:27 am

chr|styan wrote: sa fie si frumos, nu ca daca e ingrijit mere ca asa nici macar nu se mai uita la el...

gusturile sunt diferite, asa ca ceea ce e pt o fata frumos, pt. cealalta nu e. Si e o diferenta intre un baiat care nu arata asa bine si e ingrijit, si intre un baiat frumos dar neingrijit.
unique_L

[ #1979 ] Postby BoSsul3TZ on Thu Feb 12, 2004 4:40 am

nu este o generalitate, dar selectia in ziua de azi se face dupa cat de umflat este buzunaru.. cat de gros este portofelu..

cum fetele sunt pretentioase asa sunt si baietzii.. este foarte adevarat fetele sunt obisnuite sa analizeze mai mult...
:mrgreen:
BoSsul3TZ

Images: 70

[ #1985 ] Postby Dady_Girl on Thu Feb 12, 2004 7:08 am

BoSsul3TZ wrote:nu este o generalitate, dar selectia in ziua de azi se face dupa cat de umflat este buzunaru.. cat de gros este portofelu..

esti fata cumva? :lol:
nu toate fetele sunt materialiste
Dady_Girl

[ #1986 ] Postby BoSsul3TZ on Thu Feb 12, 2004 8:52 am

Daddy n-am zis ca toate.. ci majoritatea 8) :roll: :wink:
BoSsul3TZ

[ #1988 ] Postby wanna on Thu Feb 12, 2004 9:08 am

-cum spunea unique-l :sa miroase frumos;deci baieti:spalati va
-sa fie inteligent
-sa nu faca glume proaste
-sa nu il intretin eu (pe mine de moment ma intretine tata asa ca nu am nevoie de banii lui)
-sa fie cat de cat credincios

ETC :wink:
-poate revin, nu stiu :P :D
"Motivul pentru care atatea idei bune pier este ca nu pot suporta ... singuratatea."
wanna

Images: 29

[ #1989 ] Postby bubu_girl on Thu Feb 12, 2004 9:18 am

...
Last edited by bubu_girl on Sun Oct 15, 2006 6:28 am, edited 1 time in total.
Image
bubu_girl

Images: 54

[ #1999 ] Postby unique_L on Thu Feb 12, 2004 11:18 am

BoSsul3TZ wrote:nu este o generalitate, dar selectia in ziua de azi se face dupa cat de umflat este buzunaru.. cat de gros este portofelu..

Nici macar majoritatea, BoSsul3TZ! Cred ca tre sa ne cunosti mai bine! ...Corect ar fi sa zici "n-ar fi rau sa aibe buzunarul umflat, dar nu e neaparat necesar. Atunci cand esti indragostit de banii unui baiat si nu de el ca persoana, nu vei afla fericirea"
unique_L

[ #2000 ] Postby Guest on Thu Feb 12, 2004 11:27 am

wanna :))
ia fa i reclama la protex
Guest

[ #2003 ] Postby wanna on Thu Feb 12, 2004 12:50 pm

:idea: cum am putut sa uit??? sa fie SINCER!! asta e cel mai important.
urasc minciuna si ipocrizia!
salutari la toti :lol: 8)
"Motivul pentru care atatea idei bune pier este ca nu pot suporta ... singuratatea."
wanna

[ #2007 ] Postby naturala on Thu Feb 12, 2004 1:13 pm

La subiectul asta nu se poate generaliza. Dar cred ca e fundamental ca fiecare ,el/ea , sa inteleaga semnificatia cuvantului/lor COMUNICARE , RESPECT, si SINCERITATE.

Atat deocamdata!
naturala

[ #2019 ] Postby BoSsul3TZ on Thu Feb 12, 2004 2:30 pm

:)))))) loolz.. bine! asa e.. cum zicetzi voi.. :lol: :wink:
wanna.. cred ca acest mesaj tre sa fie spus celor care intradevar si-au pierdut sapunul.. dar nu cred ca sunt cazuri pe aici;) sau cine jtie :roll: :lol: :lol:
BoSsul3TZ

[ #2026 ] Postby unique_L on Thu Feb 12, 2004 2:56 pm

sapunul e ceva la ordinea zilei, e atat de logic incat nu trebuie sa mai mentionam :D
Dar parfumuuuul! mmmmhhhh.. parca simt un miros placut.. BoSsul3TZ de la tine vine? :lol:
unique_L

[ #2027 ] Postby wanna on Thu Feb 12, 2004 3:42 pm

sapunul este la ordinea zilei....am uitat sa spun sa si taie unghiile :lol:
in fine.cred ca s a inteles mesajul!!
va pup pe toti :P
wanna

mai mai..

[ #2060 ] Postby Dady_Girl on Fri Feb 13, 2004 8:10 am

Mai fetelor ... ce e cu listele astea? :lol:
eu nu cred ca atunci cand vedeti un baiat, luati lista si bifati ... asta da asta nu! cred ca toate va luati mai intai dupa infatisare si pe urma cunoasteti restul.. si daca nu va place .. stiti voi ce aveti de facut
dar aveti dreptate .. cam orice baiat at trebui sa indeplineasca cerintele astea .. daca este o persoana care se respecta, nu? :roll:
Dady_Girl

[ #2062 ] Postby wanna on Fri Feb 13, 2004 8:58 am

dady_girl poate sa fie si fat frumos....daca te izbeste un miros "placut" nu mai vezi nik :lol:
wanna

[ #2063 ] Postby bubu_girl on Fri Feb 13, 2004 9:07 am

...
Image
bubu_girl

[ #2066 ] Postby BoSsul3TZ on Fri Feb 13, 2004 9:45 am

huba bubu!:))) uite ca eu mai vreau sa mai comentez pentru wanna.. imi dai voie?! :D
Wanna sincer imi pare rau, ca a trebuit sa treci prin acest soc extraordinar de.. puternic.. rusine celui care a suparat-o pe wanna..: :lol: :lol: :D :D 8)

uniq.. who knows, poate o sa ne si intalnim prin viena:)) poate ca-tzi sunt vecin si tu nu jti:))) hehhehehehe..

sabat fericit sau cum imi zicea cineva sabat beton:) :) :lol:
BoSsul3TZ

[ #2068 ] Postby unique_L on Fri Feb 13, 2004 11:38 am

hmmm pai daca imi esti vecin, ai face bine sa-mi spui sa fiu pregatita sufleteste cand ne vedem... nu uita sa te imparfumeeeeezi! :lol: :lol: :lol: :lol:
unique_L

[ #2069 ] Postby wanna on Fri Feb 13, 2004 12:05 pm

sincera sa fiu nu am trecut prin nici o experienta naspa in legatura cu asta :!: dar mi se pare importanta igiena personala :!:
8) :P va pupacesc pe toti!!
wanna

...

[ #2084 ] Postby Adr|X on Fri Feb 13, 2004 2:59 pm

ce n-ar da o fata sa sa-i simta rasuflarea, sa simta buzele usor atingad fruntea si coborand mai jos
sa-o alinte soaptele dulci spuse in adiere de vant la ureche
sa-i simta parfumul cu care nu trebuie sa se dea niciodata mai mult de 2-3 ori :wink:
ce n-ar da ca un baiat sa o mangaie tandru pe fatza...........sa adoarma cu capul la pieptul ei sau invers......
daca ar exista peste tot astfel de baieti materialismul ar disparea complet...dragostea ar prinde aripi iar lumea ar fi mai fericita

fetelor daca ati gasit deja un asemenea baiat va felicit
daca sunteti inca in cautarea unuia sperati in continuare
e bine sa aspiri spre mai mult totdeauna.......

thanks
Adr|X

[ #2086 ] Postby miachi on Fri Feb 13, 2004 3:58 pm

Sa-mi dau si eu cu parerea si mai serios de data asta :P
Ce astept eu personal de la un baiat... În afara ca trebuie sa miroasa frumos :wink: , sa aibe unghiile taiate (si nu roase!!!) si sa aibe dintii curati, trebuie sa fie sincer, nu prefacut si cu aere de virilitate falsa. Nu stiu de ce toti baietii cred ca noua ne place ca ei sa-si demonstreze forta si sa ne descopere "animalul" ce se ascunde în ei... :roll: Noua ne plac baietii sensibili, care stiu sa ne asculte si nu doar sa "auda" ce spunem, carora nu le e rusine sa-si arate slabiciunile,... acum sa nu fie nici niste plângareti, mamosi si fricosi! :? Sa stie sa ne apere când e nevoie si sa fie barbat nu doar o tentativa! :lol: E greu de înteles ce vrea o fata...nu-i asa baieti? :wink: Asta e si farmecul...
Ca sa rezum tot ce as vrea sa spun, trebuie ca baiatul sa fie credincios, cu adevarat. Daca e asa, de la sine se va îngriji, pt ca asa ne învata Dumnezeu, va sti cum sa se comporte în societate si în familie, va sti sa raspunda asteptarilor sotiei lui si asta fara efort particular sau bataie de cap...
miachi

baietii!

[ #2114 ] Postby kilergirl on Sat Feb 14, 2004 10:54 am

Hmmm ce vor fetele de la baieti??!!
Daca as scrie toate asteptarile pe care le am eu personal de la un baiat ar da cu totii demisia...
Dar ca sa nu va sperii voi enunta doar cateva:
1) Voi acoperi intai partea culturala, spirituala si morala:
- nu imi plac baietii cu idei fixe, care nu sunt maleabili si nu stiu sa se faca placuti;
- un baiat ca sa aiba cerere la public:)) trebuie sa stie sa poarte orice fel de conversatie la care fata il provoaca iar dicutia sa aiba un caracter lejer nu de concurs la televizor:))
- trebuie sa stie sa faca o predica, iar daca nu stie sa invete, asta il va ajuta in cadrul familiei mai tarziu;
- sa aiba un caracter curat, pricipii morale, sa aiba calitati altruiste
- sa fie un gentleman in copmrtamentul cu fetele dar si ceilalti;
2) la partea fizica: fetele degeaba au un ideal masculin in privintza fizicului si musculaturii ca niciodata nu stii cand iti care un val pe ochi si nu mai vezi:=)) asa ca ma voi referi doar la calitatea stilului pe care ar trebui sa il aiba un baiat:
- trebuie sa stie sa se imbrace ( cu ce are, dar cu stil si recomand o imbinare simpla a culorilor fara contraste prea puternice); trebuie sa fie atenti in vederea alegerii costumului pentru adunare deoarece acesta il reprezinta atat inaintea lui Dumnezeu cat si a oamenilor. Folositi haine curate si calcate baieti si recomand oricarui baiat sa foloseasca un parfum bun care sa nu te faca sa vezi evolutia digestiei de dimineatza:)))
- mare atentie la cantitatea de gel folosita uneori poate arata super dar uneori scoate in evidenta si ultimul fir de matreatza....

Cred ca ma voi opri aici ca este destul pentru azi:))
Image
kilergirl
Moderator

Images: 52

[ #2118 ] Postby wanna on Sat Feb 14, 2004 11:39 am

bv kilergirl :wink:
wanna

[ #2102 ] Postby bubu_girl on Sat Feb 14, 2004 1:53 pm

...
Image
bubu_girl

Next

Return to El & Ea