Ce isi doresc fetele de la un baiat?

Prietenie, dragoste, sex, relatii ...

Moderator: kilergirl

[ #38472 ] Postby cogito on Mon Jan 15, 2007 1:57 am

Problema cu fetele e ca nu pot sa spuna ce vor cu adevarat. Da, poate pot sa spuna de toate pe un forum ca acesta, dar le e imposibil sa spuna ce vor cu adevarat de la persoana iubita sau potential iubita. Si pentru ca fetele nu sint multumite niciodata cu abstractul, si un forum e neaparat abstract, pentru ca se vorbeste doar "in general", toata discutia despre ce vor fetele e doar pierdere de vreme, pentru ca fetele vor ceva anume de la o persoana anume. Din nefericire le este insa imposibil sa spuna ce vor, si asta pentru ca vor spontaneitate, vor sa fie ghicite, pentru ca asta este pentru ele un simptom al iubirii, anume ca persoana care le iubeste sau vrea sa le iubeasca, e in stare sa le citeasca in suflet. Asa se face ca in momentul in care ea si-a pus dorinta in cuvinte, deja, prin chiar acest fapt, si-a anulat dorinta, nu mai vrea ceea ce voia, vrea altceva, dar nu poate spune ce, ca sa poata vrea in continuare.
Pour quoi il y a plutot quelque chose que rien? De aia!www.catalinionete.blogspot.com
cogito

Images: 21

[ #38473 ] Postby ela grotaa on Mon Jan 15, 2007 2:55 am

tare ma tem cogito ca atunci cand spui "fetele" te refer la una anume cum facem toti de altfel...si asta nu e corect.iar sa spui ca felelor le este imposibil...nu e prea intelept. asta nu inseamna ca daca celor pe care le-ai cunoscut pana acuma le-a fost "imposibil sa..." asta este valabil la toate fetele.sa generalizezi inseamna sa te limitezi la a crede ca toate merele sunt verzi si acre atata timp cat nu ai colindat si prin alte locuri si anotimpuri sa examinezi mai in profunzime ..."merele".
cred ca atunci cand vorbim de o anumita categorie de oameni...ar trebui sa spunem:cei pe care i-am cunoscut pana acuma...
"daca-i judeci pe oameni nu mai ai timp sa-i iubesti."maica tereza
ela grotaa

Images: 83

[ #38495 ] Postby zephyr on Tue Jan 16, 2007 12:09 am

Dupa parerea mea, cele mai multe fete nu stiu ce vor, vb lui cogito.... Si atunci cand se intampla ca stiu, se schimba de la o zi la alta....

Subliniez, cele mai multe, dar nu toate ;)

:roll:
"Sunt ca o piesa de argint maiestrit lucrata intr'o lume plina de piese de aur... intzepatoare." Daniel BOROS

2008: Cel mai frumos an.
zephyr

Images: 35

[ #38500 ] Postby cogito on Tue Jan 16, 2007 12:26 am

Nu vreau sa dau note, dar dintre cei care au scris, silent sky a inteles cel mai bine ce am vrut sa spun.
Pour quoi il y a plutot quelque chose que rien? De aia!www.catalinionete.blogspot.com
cogito

[ #38501 ] Postby eliade22 on Tue Jan 16, 2007 2:55 am

fetele vor sa fii vesel,creativ.spontan ,dinamic sa nu le aduci aminte de fostele tale relatii si sa nu le compari niciodata cu fostele si ca sa fie tacamul complet uneori le place sa le mai si necajesti :lol:

Nu este chiar asa complicat dar trebuie sa ai rabdare si motivatie multa caci altfel obosesti si te plictisesti .

Eliadde,
eliade22
Moderator

Images: 109

[ #38503 ] Postby meli_melo on Tue Jan 16, 2007 4:13 am

[b][color=brown]trebuie sa te contrazic, iulian, la ultima afirmatie; nu ai cum sa te plictisesti, pt ca intr-o relatie nu trebuie sa accepti gandul:Paine si circ!mai exista si implicare personala, pt a va fi bine.cu multa convingere, melinda
"Dumnezeu nu ne retrage o favoare, decat atunci cand are de oferit o favoare si mai mare."
meli_melo

Images: 129

[ #38559 ] Postby zeitza on Thu Jan 18, 2007 12:19 pm

sa faca pt ea ce n-ar face pt niciuna.(printre altele). :)
Bebe con moderación. Es tu responsabilidad.
zeitza

Images: 9

[ #38561 ] Postby ela grotaa on Thu Jan 18, 2007 12:32 pm

zeita ti-ai dat liceenta in acesta ramura? :D :D
ela grotaa

[ #39340 ] Postby sunshine on Wed Feb 07, 2007 5:35 am

cogito, subscriu, de la primul la ultimul cuvant, spus de tine. Nu stiu cum sunt alte fete, dar la mine se aplica varianta asta. Mi se pare normal. Caz concret: ziua ei de nastere, 1 martie , 8 martie , orice vreti. Se asteapta ca cel apropiat sa faca un gest deosebit pentru ea. Daca e nu da semne ca ar face vreo miscare in genul asta, ea paote sa-i sugereze subtil ca ar avea o anume dorinta. Poate "strategia" functioneaza (si mai rau, daca trebuie sa fie mai clara ca sa priceapa baiatul) dar ea tot va avea o oarecare doza de dezamagire , pentru ca nu a fost initiativa lui izvorata din dragostea ce i-o poarta. A trebuit sa "traga ea sforile"! Va primi buchetul de flori, cadoul, dar deja nu mai are chef de el. Concluzia: daca tot esti dezamagita oricum ai lua-o, mai bine, vorba unui amic, stai linistita........si dupa prea multa liniste baiatul isi va da seama ca ceva nu-i in regula! Că s-o intampla asta dupa 50 de ani de casnicie........ :lol: :lol:
"Ascultă-i întotdeauna pe specialişti; ei îţi vor spune ce nu se poate face şi de ce, apoi fă acel lucru"! Robert Heinlein
sunshine

Images: 1

[ #41820 ] Postby GoGoshica on Wed Mar 28, 2007 3:07 am

O sa ma citez de pe topicul "Ce le innebuneste pe femei?"..

Pe mine ,una , ma 'innebuneste' la un barbat sinceritatea , bunul simt , smerenia , rabdarea , bunele maniere (si lista poate continua) ..trebuia sa mentionez in primul rand credinta lui (asta fiind cea mai importanta) si vointa de autodepasire..de a incerca sa fie un om mai bun pe zi ce trece.

....a..si am uitat sa spun.. simtul umorului :)
GoGoshica

[ #41829 ] Postby danieLs on Wed Mar 28, 2007 3:48 am

GoGoshica : :shock: , nu credeam ca mai sunt astfel de fete... in cazul asta toata stima si respectul
You always know a little more than they think you do, and a little less than you'd like to.

Image
<\>
_/\_
danieLs
Last Man Standing

Images: 25

[ #41843 ] Postby zephyr on Wed Mar 28, 2007 4:42 am

danieLs wrote: :shock: , nu credeam ca mai sunt astfel de fete...

Cum sa nu mai fie astfel de fete, auleo.... Ca sunt rare, adevarat, dar sunt si nu putine....

Domnul sa fie laudat pentru asta si ca rasplateste pe masura baietii de acelasi nivel moral ;)
"Sunt ca o piesa de argint maiestrit lucrata intr'o lume plina de piese de aur... intzepatoare." Daniel BOROS

zephyr

[ #41845 ] Postby GoGoshica on Wed Mar 28, 2007 5:00 am

Mersi Daniel , da' nu ma mai lauda atat ca rosesc :oops:
GoGoshica

[ #47314 ] Postby gabrielBV on Sun Jun 10, 2007 10:54 am

wanna wrote:-cum spunea unique-l :sa miroase frumos;deci baieti:spalati va
-sa fie inteligent
-sa nu faca glume proaste
-sa nu il intretin eu (pe mine de moment ma intretine tata asa ca nu am nevoie de banii lui)
-sa fie cat de cat credincios

'spalati-va'... de aici se simte mirosu tau :wink:
sper sa nu fi incalcat a 3-a liniutza.
gabrielBV

Images: 3

[ #47323 ] Postby gabrielBV on Sun Jun 10, 2007 11:52 am

pai sa ii spuna la prietenu ei sa se spele ;))
gabrielBV

[ #48171 ] Postby B.G.boy on Sat Jun 23, 2007 2:42 pm

Ce isi doresc fetele de la un baiat?

Haideti fetelor postati nu mai stati pe ganduri e sansa voastra sa spuneti ce asteptati de la noi!!!!
B.G.boy

[ #48177 ] Postby cogito on Sat Jun 23, 2007 3:59 pm

Un partener fidel intru propagarea speciei! Nu-i asa?
cogito

[ #48225 ] Postby pebbles on Sun Jun 24, 2007 9:03 am

Nu e chiar asa! Cine isi mai doreste un partener in ziua de azi, care sa mai fie si fidel pe deasupra?? :wink:
pebbles

[ #48247 ] Postby cogito on Sun Jun 24, 2007 2:46 pm

Toate fetele. Caci in ciuda celebrelor vorbe ale lui Napoleon despre femei (ca toate sint c...e cu exceptia mamei , dar tinind cont ca si ea e femeie...), femeile sint mai fidele decit barbatii, si in consecinta si asteapta fidelitate.
cogito

[ #48279 ] Postby pebbles on Mon Jun 25, 2007 1:16 am

Bineinteles ca am glumit atunci cand am scris despre partenerul fidel. Am convingerea ca toate fetele asteapta asta, dar ma amuzase ideea ncesitatii propagarii speciei. Si chiar daca nu consider acest aspect mai putin important decat celelalte, cred totusi ca nu este aceasta una din conditiile formarii si pastrarii unei relatii. Pana una alta, mi se pare interesanta si ideea ca femeile sunt mai fidele decat barbatii si ca, in consecinta, asteapta fidelitate. Zic asta pentru ca am senzatia ca si barbatii asteapta la fel de mult fidelitate ca si femeile intr-o relatie. Iar cand astepti un lucru, trebuie sa il si poti oferi.
pebbles

[ #48993 ] Postby crysti007 on Thu Jul 05, 2007 1:28 pm

nu stiu daca asta poate sa fie un raspuns la intrebarea pusa , dar eu am primit acest mesaj sapt asta , si ma gandesc ca poate fi un raspuns...

iubeste baiatul care iti spune k esti ''frumoasa''si nu'' sexy''.iubeste baiatul care te suna inapoi dupa ce tu ii inchizi telefonul in nas,care sta treaz doar ca sa te priveasca pe tine dormind,care te saruta pe frunte,care vrea sa te arate lumii cand nu esti aranjata,caruia ii e indiferent daca pe parcursul anilor te-ai ingrasat sau ai slabit,care in prezenta prietenilor te ia de mana,care iti spune mereu ce insemni pentru el,si cat de norocos e sa te aiba,iubeste-l pe el pt k probabil el te iubeste...

ma astept la raspunsuri pozitive , si eu cred ca o fata are nevoie sa fie iubita , bineintelses sunt de acord cu raspusurile de mai sus in special imi place raspunsul lui GOGOSICA
crysti007

Images: 8

[ #48994 ] Postby ela grotaa on Thu Jul 05, 2007 1:33 pm

fetele isi doresc un baiat care sa aiba grija sa nu jigneasca fara rost, iar cand fac o obsertvatie s-o faca cu multa delicatete.
amabilitate...
ela grotaa

[ #48995 ] Postby zephyr on Thu Jul 05, 2007 1:34 pm

..deci .. cu rost pot sa jignesc? :shock:

zephyr

[ #48996 ] Postby ela grotaa on Thu Jul 05, 2007 1:37 pm

:lol:
cred ca a fost fara rost acel "fara rost".
ela grotaa

[ #49107 ] Postby nefy on Sat Jul 07, 2007 3:34 pm

Nu am citit tot ce sa mai scris inainte, dar cum cred ca am mai spus inainet eu cred ca o fata in lunga lista cu pretentii mai doreste si sa fie ascultata si inteleasa, sa se simta sigura si apreciata.E clar ca personalitatea e importanta dar prima data intra pe oki.
Modesta opinie personala
RIP
De deranjez? Atunci poti sa te ingrijorezi pt ca sunt mai aproape decat crezi (RIP)
nefy

Images: 6

BMW-utz, mertzan-utz, Q7-utz

[ #51151 ] Postby gexcelero on Sat Aug 04, 2007 4:08 am

Sincer, arata-mi o fata care nu se uita dupa bani si o scot diseara la un film. Mai ales in 'AZS'. Sunt mai materialiste fetele noastre 'credincioase' :-j decat 'filistencele'. D-aia prefer sa ies cu neadventiste, au mai multe de oferit si mai putzine fitze-n cap. Arata-mi in biserica o fata care sa merite ceva mai mult decat o aventura, sincer astea erau acu 15-20 de ani...pacat ca abia aparusem :P
gexcelero

[ #51161 ] Postby Un Crestin on Sat Aug 04, 2007 4:43 am

Te inseli amigo...Mai sunt fete serioase si credincioase care "sa merite mai mult decat o aventura"( sa-ti cam fie rusinica pentru vorba asta...)
Ti-as recomanda eu cateva dar nu le meriti tu... :lol:
"Cei ce umbla cu Dumnezeu nu vor fi in pas cu lumea."
Un Crestin

[ #51166 ] Postby JoAnne van Heff on Sat Aug 04, 2007 7:19 am

gexcelero,
fetele sunt la fel de indreptatite sa fie nemultumite de baietii AZS. Insa stiu sigur ca in ceata de smecherasi se mai gaseste si cate unul demn.
Nu te descuraja si mai cauta, insa nu printre cele ochioase.
-Unde este Dumnezeu? -Acolo unde este lasat sa intre.
!ما أجمل هذا المكان
JoAnne van Heff

Images: 73

[ #51216 ] Postby edera on Sun Aug 05, 2007 10:02 am

Fiecare fata, persoana e diferita in felul ei...e normal ca si asteptarea sa fie alta de la o persoana la alta in functie de fiecare...asa ca nu putem sa standardizam anumite asteptari.
edera

Re: Ce isi doresc fetele de la un baiat?

[ #70927 ] Postby danieLs on Sat Dec 27, 2008 8:01 am

concluzia e la sfarsit, ultimele 20 de secunde
You always know a little more than they think you do, and a little less than you'd like to.

Image
<\>
_/\_
danieLs
Last Man Standing

Images: 25

PreviousNext

Return to El & Ea