mai putem primi binecuvantarea?

Prietenie, dragoste, sex, relatii ...

Moderator: kilergirl

mai putem primi binecuvantarea?

[ #85385 ] Postby apostol2 on Wed Mar 14, 2012 11:12 am

salutare,

sunt impreuna cu o fata de 5 ani, nu suntem botezati dar acum urmam la ora de prieteni si vrem sa ne botezam.
problema este ca in perioada asta am facut sex iar acum vrem sa ne casatorim.
aveti idee daca mai putem primi binecuvantarea in biserica la nunta?

multumesc.
apostol2

Re: mai putem primi binecuvantarea?

[ #85387 ] Postby Batranul Enoch on Wed Mar 14, 2012 4:05 pm

Da , dar sa stati cuminti pana la nunta .
Batranul Enoch

[ #85394 ] Postby apostol2 on Thu Mar 15, 2012 5:28 am

ne-am cumintit de mult timp.. mersi pentru raspuns.
apostol2

[ #85396 ] Postby furtuna dragos on Thu Mar 15, 2012 6:32 am

fiti seriosi cu prostiile astea de ''fiti cuminti'' ...

Babele le povestesc la aia tineri si nestiutori, neincercati de viata tampenii ca sa le creada...

o s ava chinuiti singuri daca luati seama la idioteniile astea religioase.. e treaba voastra..
In sambata asta am pofta sa beau,
sa umplu masa de sampanie,
si trei zile pe acasa sa nu dau,
sa o tin intr-o petrecere,
in timp ce biblia ii spala pe indieni la creiere. :P
furtuna dragos

Images: 11

[ #87592 ] Postby Akeelah on Sun Jan 31, 2016 12:22 pm

furtuna dragos wrote:fiti seriosi cu prostiile astea de ''fiti cuminti'' ...

Babele le povestesc la aia tineri si nestiutori, neincercati de viata tampenii ca sa le creada...

o s ava chinuiti singuri daca luati seama la idioteniile astea religioase.. e treaba voastra..

Dle Dragos, iar ma vad nevoita sa va trimit la radacina problemei: https://www.youtube.com/watch?v=RmkwtltR8pw

Apoi va voi raspunde cu Sta Scris. Nu cu ''povesti si idiotenii religioase''. Ia cetiti aici: Exod 20: ''Sa nu preacurvesti''. Aceasta porunca e intarita de cuvintele lui Hristos din Matei 5: 27,28: ''Ati auzit ca s-a zis celor din vechime: "Sa nu preacurvesti." Dar Eu va spun ca oricine se uita la o femeie ca s-o pofteasca, a si preacurvit cu ea in inima lui.''

I Corinteni 6 : 9 – 11 „Nu ştiţi că cei nedrepţi nu vor moşteni Împărăţia lui Dumnezeu?
Nu vă înşelaţi în privinţa aceasta: nici CURVARII, nici închinătorii la idoli, nici preacurvarii, nici malahii, nici sodomiţii, nici hoţii, nici cei lacomi, nici beţivii, nici defăimătorii, nici hrăpăreţii nu vor moşteni Împărăţia lui Dumnezeu. Şi aşa eraţi unii din voi ! Dar aţi fost spălaţi, aţi fost sfinţiţi, aţi fost socotiţi neprihăniţi, în Numele Domnului Isus Hristos şi prin Duhul Dumnezeului nostru”.

Dle Dragos, dvs nu vreti sa fiti mantuit? Inca nu este prea tarziu!
Daca Dumnezeu nu exista dar tu crezi in El, nu ai pierdut nimic. Dar daca El exista defapt, si tu nu crezi in El, ai pierdut totul.....:(
Akeelah

[ #87598 ] Postby Dragano on Mon Feb 01, 2016 7:05 am

Da donsoara, dar mantuirea nu tine de asta, crezi ca cineva se opreste hodoronc tronc din facut sex, dupa ce au facut sex 5 ani ? Ce ar putea sa faca, decat sase masturbeze si sa se ispiteasca singuri, sau sa faca sex fiecare cu altcineva pana la nunta.

Mantuirea nu tine de tot ce zice popa la biserica, unele pot fi piedici spre mantuire, in opinia lor ca sa fi mantuit trebuie sa iti dea sa duci niste greutati in viata de care nu ai nevoie. Mantuirea-i prin credinta din cate stiu eu.
Antrenor de preoti hard core si semizei
Dragano

Images: 0

[ #87601 ] Postby Akeelah on Mon Feb 01, 2016 1:01 pm

Mantuirea tine de ascultare, iar pazirea poruncior inseamna ascultare. Chiar ultimul text trimis dvs demonstreaza asta!! Mantuirea e prin credinta, dar faptele vin in urma credintei! Sunt un rezultat ca il iubesti pe DUmnezeu! Cum i-ai spune iubitei: ''iubi eu te iubesc, dar fac ce vreau, ma intalnesc si cu alte fete, n-am timp de tine, sa-ti cumpar flori etc.'' Chiar si Biblia spune ca iubirea fara fapte e moarta!
Da se poatre opri! Dar nu prin puterile sale proprii ci prin puterea lui Dumnezeu! Pavel spune: ''Pot totul in Hristos care ma intareste!'' !! Deci daca Hristos poate schimba viata unui creminal, 100% tie nu poate sa ti-o schimbe? Crezi ca e incapabil??
Daca Dumnezeu nu exista dar tu crezi in El, nu ai pierdut nimic. Dar daca El exista defapt, si tu nu crezi in El, ai pierdut totul.....:(
Akeelah

[ #87611 ] Postby nehustan on Fri Mar 11, 2016 12:10 pm

"lectiuni..."

...si-a trecut un cincinal,
Sper ca va tineti pe val...,
Ma bucur pentru-amandoi,
Da'nmultiti-va si voi...!
Pe Pamant mai este loc,
Ca vezi ...,s-e-x-u-l nu e "troc"!
.....................................
Am gasit ca Solomon,