Pot fi cei mai buni prieteni o f si un b?

Prietenie, dragoste, sex, relatii ...

Moderator: kilergirl

Pot fi cei mai buni prieteni doua pers de sex opus, fara sa apara scantei?

Poll ended at Sat May 15, 2004 5:38 am

NU
6
40%
DA
9
60%

Total votes : 15

[ #23303 ] Postby sinfull_pleasure13 on Thu Dec 22, 2005 10:51 am

dak sau iubit q adevarat tot raman amintirile si nu mai pot fi deloc ca inainte!!

si nu tre sa reactionezi aja neros la c am zis! be cool 8)

nam facut decat sami zic parerea ( din propria experienta)
I realy belive in angels
The kind that heaven sends
I'm surrounded by angels
But I call them friends
sinfull_pleasure13

Images: 1

[ #23328 ] Postby proXtu on Fri Dec 23, 2005 2:21 am

normal ca nu mai pot fi ca inainte, dar pot ramane cei mai buni prieteni.
nu sunt deloc nervos, relax. si nici nu ti'am raspuns doar tie, ci si celorlalti care au mai spus ca nu se poate prietenie din cauza atractiei.
proXtu

[ #23336 ] Postby BobyXman on Fri Dec 23, 2005 9:52 am

In Romania se deruleaza la TV o reklama la SPRITE ... super tare ...
cred ca ea e un raspuns in legatura cu subiectul .
si acum parerea mea
O fata si un baiat pot fi prieteni , nu stiu daca cel mai bun, dar de obicei relatia e destul de stransa, kiar daca apare atractie intre cei doi e f bine daca atractia e reciproca, daca nu celalt trebuie sai explice ca nu se poate si de obicei merge, fata sau baiatu se resemneaza (intelege situatia celuilalt) si nu mai insista... dar raman prieteni, indiferent ce se intampla... si apropo daca sunt prieteni f apropiati ar trebui sa mearga faza cu explicatia... la mine a mers ca doar AVEM CREIER (cum spunea Proxtu), si a mers inca f bine si acum pot discuta cu fata respectiva despre orice lucru. relatia noastra e aceeasi de 8 ani si sper sa continue si in viitor. 8)
Si nu incepeti:" la tine e o exceptie" ... eu cred ca Dumnezeu ne-a inzestrat pe toti cu inteligenta. si discernamant intre bine si rau.
BobyXman

Images: 6

[ #23384 ] Postby sinfull_pleasure13 on Sun Dec 25, 2005 3:58 am

X-man, nu te contrazic!
I realy belive in angels
The kind that heaven sends
I'm surrounded by angels
But I call them friends
sinfull_pleasure13

Re: Pot fi cei mai buni prieteni o f si un b?

[ #23518 ] Postby babysee20 on Sun Jan 01, 2006 9:10 am

Poate o fata sa dicute cu un baiat despre orice? Da,poate...
Pot fi cei mai buni prieteni doua persoane de sex opus fara sa apara scantei ? Da,pot

Sau dk intre intre b si f nu exista atractie, e ok? Totul e ok,daca cei doi sunt de sex opus asta nu inseamna neaparat ca intre ei sa existe si o atractie fizica.Impreuna ii poate aduce atractie spirituala,intelectuala etc. nu neaparat cea fizica.
Oare nu se va gandi nici unul, niciodata, cum ar fi daca....Se pot gandi,dar gandul,visul ii e permis oricui.Daca ei stabilesc si nu numai,isi doresc sincer,sa aiba doar o relatie de amicitie,aceasta se poate infaptui(o spun din experienta proprie).
Ce se intampla daca unul din cei doi se indragosteste de el/ea?Asta depinde numai de ei daca aleg sa aiba in continuare o frumoasa amicitie sau vor sa imbine o frumoasa amicitie cu o relatie de iubire.
Daca sentimentele sunt reciproce si cei doi incep o relatie , presupunand ca la un moment dat , relatia nu mai functioneaza , pot cei doi sa ramana cei mai buni prieteni...cum au fost odata?Da,pot

Poate dragostea sa "distruga" o prietenie (=amicitie)?Da,poate...dar o si poate inflori :)
babysee20

Re:

[ #83383 ] Postby Akeelah on Sat Jun 11, 2011 7:58 am

wanna wrote:eu cred ca un baiat si o fata pot vorbi despre orice, pot avea incredere unul in celalalt si pot fi doar simpli amici. asta nu inseamna ca unul dintre ei nu simte mai mult,dar prefera sa nu distruga relatia de prietenie fiindu i teama sa nu o/il piarda :!:
oricum, parerea mea e ca pana la urma unul dintre cei doi se indragosteste de celalalt.... :roll:

da...ce romantic...ca prima data sa fie cei mai buni prieteni...si dupa aia...scantei...i'm in love!
Daca Dumnezeu nu exista dar tu crezi in El, nu ai pierdut nimic. Dar daca El exista defapt, si tu nu crezi in El, ai pierdut totul.....:(
Akeelah

[ #83407 ] Postby leowatcher on Sat Jun 25, 2011 6:18 am

Pai n-are cum, daca unu' dintre ei are 15 ani iar celalalt vreo 70 atunci ar putea intra la parnaie saracul/a mos/baba..., nu mai vorbim despre prieteni de acelasi sex ca atunci ar iesii ori cu scandal Imageori cu vreo "dragoste" nefireasca, iar daca sunt trei prieteni ( ffb,bbf, fff,bbb) atunci ar fi si mai rau Image
leowatcher

[ #83530 ] Postby nehustan on Mon Jul 18, 2011 3:34 pm

Posibilitate...anticipata!

Pot fi buni prieteni
Un flacau si-o fata,
Dar stacheta-'mi pare rau,
Sa nu stea prea ...ridicata!!
nehustan

Images: 0

[ #83573 ] Postby furtuna dragos on Tue Aug 09, 2011 8:44 am

Astea nu le crede nimeni, e ceva nenatural la mijloc, ori se reguleaza in alta parte, ori are prob de potenta, ori e homo, ori decomprima manual, ori..cine le mai stie, nu sta nimeni cu durere in testicule...
Eu nu cred pe nimeni, poa sa fie si sa para al mai sfant si mai neprihanit...
Tre sa fie nebun intr-un fel...Ipocrizia asta...

Pe de alta parte sunt chestii personale, nu tre sa le stie si n-ar trebui sa intereseze pe nimeni ce face nu stiu care.
O relatie depinde si de asta pe de-o parte da si de alte o gramada de chestii pe langa...
In sambata asta am pofta sa beau,
sa umplu masa de sampanie,
si trei zile pe acasa sa nu dau,
sa o tin intr-o petrecere,
in timp ce biblia ii spala pe indieni la creiere. :P
furtuna dragos

Images: 11

[ #83575 ] Postby tom on Tue Aug 09, 2011 9:36 am

Si eu sunt de acord cu Furtuna Dragos, dar vorbesc doar in dreptul meu. Am si eu cateva amice cu care vorbesc, de multe ori le-am cerut si un sfat la anumite probleme. Dar sa fim cei mai buni prieteni... e mai greu. Poate doar in cazul in care varsta, gradul de rudenie sau fizicul ei ar fi in asa fel incat sa excluda atractia fizica. Altfel... inchipuie-ti , ea vine sa se confeseze ca a inselat-o iubitul sau sotul, e neconsolata si ma imbratiseaza plangand... si mai arata si bine... ce naiba, chiar daca sa zicem ca ratiunea invinge dar de ce sa ma torturez atat? Eu nu am invins "firea pamanteasca" precum Pavel cu toate ca pun ratiunea inainte de toate dar intr-o zi tot s-ar putea intampla. E mai bine sa eviti.
tom

[ #83585 ] Postby furtuna dragos on Thu Aug 11, 2011 4:12 am

Complicate treburi, omu linistit, sanatos, fericit, implinit si satisfacut e omu insurat, daca a nimerit bine cu cine. Restul situatiilor sunt grele, nimeni nu e de judecat.
In sambata asta am pofta sa beau,
sa umplu masa de sampanie,
si trei zile pe acasa sa nu dau,
sa o tin intr-o petrecere,
in timp ce biblia ii spala pe indieni la creiere. :P
furtuna dragos

Images: 11

[ #83586 ] Postby leowatcher on Thu Aug 11, 2011 4:17 pm

Normal ca doua persoane de sex opus pot fi cei mai buni prieteni, si normal ca asta depinde de circumstante.
Deci pe mine daca ma intreaba cineva daca e bine sau rau acest lucru i-as spune ca habar n-am, sa faca ce vrea.
Nu cunosc amanuntele ca sa pot sa ma pronunt.
Si eu personal as evita o prietenie stransa ,ca cea expusa de Tom, insa exista si cazuri in care nu este neaparat nevoie sa iasa cu scantei.
Intrebarea nu este de genul "o fata care arata beton poate fi prietena cu un baiat? (sau invers), ci este pusa fara conditii,
deci raspunsul ar fi da, pot fi cei mai buni prieteni.
Acuma normal ca daca mie imi curg balele dupa buna mea prietena (sau mai stii?! poate sa fie si invers "norocosul" de mine...) e clar ca se aprinde focul si ca prietenii din astea nu trebuie sa existe decat la cei singuri (necasatoriti).

Subscriu la ce spus Furtuna Dragos in ultimul mesaj.
leowatcher

[ #87584 ] Postby Akeelah on Sat Jan 30, 2016 2:08 pm

tom wrote:Si eu sunt de acord cu Furtuna Dragos, dar vorbesc doar in dreptul meu. Am si eu cateva amice cu care vorbesc, de multe ori le-am cerut si un sfat la anumite probleme. Dar sa fim cei mai buni prieteni... e mai greu. Poate doar in cazul in care varsta, gradul de rudenie sau fizicul ei ar fi in asa fel incat sa excluda atractia fizica. Altfel... inchipuie-ti , ea vine sa se confeseze ca a inselat-o iubitul sau sotul, e neconsolata si ma imbratiseaza plangand... si mai arata si bine... ce naiba, chiar daca sa zicem ca ratiunea invinge dar de ce sa ma torturez atat? Eu nu am invins "firea pamanteasca" precum Pavel cu toate ca pun ratiunea inainte de toate dar intr-o zi tot s-ar putea intampla. E mai bine sa eviti.

Mda, insa nu e neaparat tortura...tortura daca conteaza fizicul.....ci mai degraba un sentiment ciudat....de simpatie si atasament...ceva amestecat intre iubire de aia si iubire frateasca....

Insa da, se poate sa fie prieteni, spun din experienta, nu e vorba nici de grade de rudenie, nici de uratenie (el nu e fotomodel dar nici bau-bau), nu e vorba nici de varsta. SI uite ca se poate...cu toate ca trb sa recunosc......mai sunt si ganduri de atasament dintr-alalalt - nu numai fratesc....dar atat. Nimic mai mult.
Bine acum mi-e mai usor cu asta, dupa ce am trecut impreuna prin perioada de ''scantei''. A fost o perioada in care am dat pe fata sentimentele adunate la un moment dat,dar am discutat, si cu toata durerea am constatat amandoi ca e o relatie imposibila....dar cu toate acestea am ramas buni prieteni chiar mai buni ca inainte, frati, vorbim cat de des se poate, ne destainuim, ne sfatuim. Dar cu dragoste de frati. Rana ni s-a vindecat.....nu mai sunt ganduri dintr-alea....eu il sfatuiesc cu privire la fete, el imi cere parerea etc. Si e super! :)
Daca Dumnezeu nu exista dar tu crezi in El, nu ai pierdut nimic. Dar daca El exista defapt, si tu nu crezi in El, ai pierdut totul.....:(
Akeelah

[ #87588 ] Postby Dragano on Sun Jan 31, 2016 6:40 am

Eh, viata-i scurta, de ce sa va abtineti de la placerile vietii si ale tineretii ? Cand o sa imbatraniti o sa va para rau.
Antrenor de preoti hard core si semizei
Dragano

[ #87591 ] Postby Akeelah on Sun Jan 31, 2016 12:14 pm

Ce placeri? Ca depinde.
Akeelah

[ #87599 ] Postby Dragano on Mon Feb 01, 2016 7:09 am

Pai sex, in bucatarie, in baie sub dus, pe masina de spalat, pe masa, sub masa, in padure, la picnic,,, etc... asta fac cei mai buni prieteni
Antrenor de preoti hard core si semizei
Dragano

[ #87600 ] Postby Akeelah on Mon Feb 01, 2016 12:57 pm

Cine spune ca asta fac cei mai buni prieteni? Dvs? Chiar daca nu sunt casatoriti?
Akeelah

[ #87612 ] Postby nehustan on Fri Mar 11, 2016 1:57 pm

"necesitatile"Prieteniei...

---Ce ar fi Prietenia
in conditie perfecta,
Daca nici in sentimente
nu-i...completa?!

Nu "europene-sic"
cum...Dragano,
Ci pe drama -Bollywood-
indiano...!

Sentimente pot parea
capricioase,